Kuşuma yaptığım uyku çadırı

maviş-boncuk

iyikus.com Üyesi
Bugün tatlı kuşum Boncuk için bir uyku çadırı yaptım. Belki yapmak isteyen olursa diye yapılışını yazayım:

⁠✿⁠ öncelikle kartondan belli ölçülerde bir dikdörtgen kesiyoruz. (Siz ölçüleri kuşunuzun boyutuna göre ayarlayabilirsiniz. Ama ben 15×27 yaptım.)

⁠✿ Daha sonra kestiğimiz kartonu üçgen olacak şekilde katlıyoruz.

✿ Ardından üçgenin alt tarafına yumuşak bir keçe yerleştiriyoruz. Keçeyi kuşumuzun 💩'larından korumak için koli bandı ile sarıyoruz.

✿ Son olarak üçgenin üst kısımlarını birleştiriyoruz. Vee hazır!Screenshot_20230218-123716~3.png

Çok güzel olmuş. Bir kez kartonla bende denedim, geriye sadece bez kalmıştı :D 1 günde kemirip bitirdiler

Bugün tatlı kuşum Boncuk için bir uyku çadırı yaptım. Belki yapmak isteyen olursa diye yapılışını yazayım:

⁠✿⁠ öncelikle kartondan belli ölçülerde bir dikdörtgen kesiyoruz. (Siz ölçüleri kuşunuzun boyutuna göre ayarlayabilirsiniz. Ama ben 15×27 yaptım.)

⁠✿ Daha sonra kestiğimiz kartonu üçgen olacak şekilde katlıyoruz.

✿ Ardından üçgenin alt tarafına yumuşak bir keçe yerleştiriyoruz. Keçeyi kuşumuzun 💩'larından korumak için koli bandı ile sarıyoruz.

✿ Son olarak üçgenin üst kısımlarını birleştiriyoruz. Vee hazır!Ekli dosyayı görüntüle 28152
Cok guzel olmus hocam ellerinize saglik. 😊 o uyuma seklinide yerim! 🖤 masallah

Evet. Çok haylaz oldukları için herşeyi kemiriyorlar.😆 Ben de bunu önlemek için kartonun etrafını da bant ile kapladım. Biraz kemirdiler ama işe yaramayınca bıraktılar kemirmeyi. 😁
Aynısını bende yaptım. Küçük bir göçük oluşturdular ve onu da sonra kemirmeye başladılar :D Tabi daha uzun süre durdu kafeste o yüzden mutlu olmuştum

Sizin çadırda çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Bazı kuşlar asla tercih etmiyor çadır