Kuşumda gördüğüm gariplikler

ExcaliBOR

Forum Sakini
Kuşu eve ilk getirdiğimizde tüneklee çıkmıyordu kafesin tabanında bekliyordu.2 gün sonra birkaç kez öttü fakat bunu da sadec3 balkondan duyduğu kuşlara yapıyor.Yanına gidince kendini silkeliyor kanatlarını açıyor ve tüylerini kısa bir süreliğine kabartıyor nedeni nedir acaba ?
Ayrıca kendini günde 6 7 defa kaşıyor bitlendi i acaba yoksa normal mi

Son düzenleme:
Kuşu eve ilk getirdiğimizde tüneklee çıkmıyordu kafesin tabanında bekliyordu.2 gün sonra birkaç kez öttü fakat bunu da sadec3 balkondan duyduğu kuşlara yapıyor.Yanına gidince kendini silkeliyor kanatlarını açıyor ve tüylerini kısa bir süreliğine kabartıyor nedeni nedir acaba ?
Ayrıca kendini günde 6 7 defa kaşıyor bitlendi i acaba yoksa normal mi
Kaşınması normal tüylerini düzeltmeyi temizleyi sever kuşlar. Diğer davranislarda eve alismadigi için yapıyor. Size alışıp kendini güvende hissedince düzelecektir.

Oyla 0
3 gün oldu buradaki güven kazanma yöntemlerini uyguluyorum elimi falan kafes dışından gösteriyorum onun önünde ödevleri yapıyorum ancak alışmadı hala

Oyla 0
Beklemesi gerçekten zor ama öyle gerekiyorsa öyle yaparım 1 hafta sonra ufaktan alışınca bu güven kazanma başlığı var doğanay abinin yazdığı onları adım adım uygulamaya başlayayım mı

Oyla 0
Beklemesi gerçekten zor ama öyle gerekiyorsa öyle yaparım 1 hafta sonra ufaktan alışınca bu güven kazanma başlığı var doğanay abinin yazdığı onları adım adım uygulamaya başlayayım mı
Tabiki sizde farkedeceksiniz zaten yavaş yavaş siz yemini suyunu tazelerken korkmayacak merakla.size bakacak alışacak

Oyla 0
Sabır sebat gerekiyor. Bir miktar can sıkıcı olsa da anlayış göstermek ve ilgiyi eksiltmemek lazım

Oyla 0
Ayrıca kendini günde 6 7 defa kaşıyor bitlendi i acaba yoksa n
ARKADAŞLAR KUŞUM KUYRUĞUNU AŞAĞI YUKARI SALLIYOR BAŞTA ÜŞÜDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜP YAKLAŞIK 15 17 DERECE OLAN BALKONA ÇIKARDIM VE HALA AZ DA OLSA KUYRUĞU TİTRİYO SABAH MARUL VERMİŞTİM DOLAPTAN ACABA ONDAN DOLAYIMI YAPIYO YARDIM EDİN LÜTFEN

Oyla 0
Bir çok sebebi olabilir. Astımı, solunum problemi, tüy değişim evresi, yumurta oluşum evresi gibi gibi bir çok etken kuyruk sallaması yapabilir. Maruldan kaynaklı değildir. Marulun vermeden önce iyi yıkanması ve yıkama sonrası üzerinde kalan su tanelerinin kurutulması gerekir.

Oyla 0
1

2 haftaya alışırmı ? peki her akşam kafesten çıkarıyorum yarım saat ama omzumdan inmiyo kafes dışındayken nası oynatabilirim oyun oynayabilirim onunla
Zilli toplar var kuşlar için onla oynamaya alistirabilirsiniz kuş oyun parkları var internette uçuk fiyatlara satılıyor ancak basit ahşap ürünlerle ya da salıncak merdiven tahta tünek vb kullanarak benzerini kendiniz yapabilirsiniz

Oyla 0
Zilli toplar var kuşlar için onla oynamaya alistirabilirsiniz kuş oyun parkları var internette uçuk fiyatlara satılıyor ancak basit ahşap ürünlerle ya da salıncak merdiven tahta tünek vb kullanarak benzerini kendiniz yapabilirsiniz
kafesin dışında topla oynarmı normal küçük topla bu akşam deneyeceğim

Oyla 0