Kusumda Kırmızı Şey

taharkci

iyikus.com Üyesi
ARKADAŞLAR İYİ GÜNLER BU GUN ILIK SUDA KUŞUMU YIKADIM DAHA DOĞRUSU KENDI YIKANDI UZUN SURE.ÇIKTIKTAN SONRA SUDA 2 3 TANE KIRMIZI ŞEYLER GÖRDÜM.KUŞUN KANATLARINDA KIRMIZILIK VAR ACABA ONDAN MI?

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
ARKADAŞLAR İYİ GÜNLER BU GUN ILIK SUDA KUŞUMU YIKADIM DAHA DOĞRUSU KENDI YIKANDI UZUN SURE.ÇIKTIKTAN SONRA SUDA 2 3 TANE KIRMIZI ŞEYLER GÖRDÜM.KUŞUN KANATLARINDA KIRMIZILIK VAR ACABA ONDAN MI?
Merhabalar. Bahsettiğiniz şeyler, kırmızı bit olabilir. Kuşunuzda gözlemlediğiniz parazit belirtisi var mıdır?

"Eğer belirtilerle de destekliyorsanız" muhtemelen bitlenmiştir.

Bu durumda Vilmectin gibi dış parazit ilacı kullanabilirsiniz.

Bunun dışında, derisel bir problem de olabilir. Bunun için gözlemlemeniz ve görselleri bizimle paylaşmanız gerekli olabilir.

Oyla 0

taharkci

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. Bahsettiğiniz şeyler, kırmızı bit olabilir. Kuşunuzda gözlemlediğiniz parazit belirtisi var mıdır? Eğer belirtilerle de destekliyorsanız muhtemelen bitlsnmiştir.

Bu durumda Vilmectin gibi dış parazit ilacı kullanabilirsiniz.
belirti yok galiba kuş hareketli 6 7 kelime konusuyor başka bi durum yok gibi ama bilemedim

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Ortamda biriken tozlar kuşların tüy yapısına tutunabilir. Bu tozlar çeşitli renk ve boyutta olabilir. Banyo yaptıklarında bu tozlar suya karışabilir. Bu durumunda es geçmemek gerek.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Genelde bitler tüy içi konaklama yapmıyorlar. Geceleri gün yüzüne çıkıp, sonrası taşınıyorlar yaşadığı yere. Bit olabilir

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
akşam yatmadan kafes üzerine beyaz bir kumaş kapatın. Sabah ilk ışıklarda kontrol edin üzerinde gezinen şeyler var mı

Oyla 0