Kuşumda kusma sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Talya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Talya

iyikus.com Üyesi
İyi akşamlar, şehir dışına çıktığımda bir tanıdığa muhabbet kuşumu emanet etmek zorunda kaldım günah almayım atılan videolarda da iyi olduğuna şahit oldum. Fakat kuşu geri aldığımda kusma sorunu olduğunu gördüm. Yemliği yuvasından almak geçici çözüm oldu ama yem yiyip kafes dibine kusmaya devam ediyor ayrıca sağ kanadının uç tüyleri döküldü, bildiğim kadarıyla tüy değiştirirken en fazla kuyruk tüyleri düşüyor kanat tüylerinin hepsi değil? Pazartesi günü veterinere gitmeyi düşünüyorum yinede ciddi bir durum var mı yok mu bilgilendirebilir misiniz, ek olarak kanat tüyü düştüğü için uçamıyor

Merhaba, görsellerle sorunu desteklerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Stres kaynaklı bir dökme ya da çekme durumu söz konusu olabilir. Kusma durumu ise bir çok durumda gözlemlenebilir. Örneğin kursak enfeksiyonları, sindirim sorunları, kızgınlık hali gibi gibi.

Merhaba, görsellerle sorunu desteklerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Stres kaynaklı bir dökme ya da çekme durumu söz konusu olabilir. Kusma durumu ise bir çok durumda gözlemlenebilir. Örneğin kursak enfeksiyonları, sindirim sorunları, kızgınlık hali gibi gibi.
Kustuğu yemleri geri yemiş :/ yan duruşunuda attım kursak mantarı bu şekilde anlaşılır mi bilmiyorum tüyleri yüzünden dokunarak pek anlayamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220122_223236_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220122_223236_com.android.gallery3d.jpg
    782 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20220122_232112_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220122_232112_com.android.gallery3d.jpg
    661.9 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
maşallah. Muhabbet kuşlarında en sevdiğim renklerden bir tanesi. Görsellerde kursak şişliği harici bir şey anlayamadım. Muhtemel kursakla alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eczaneden mikostatin ya da triflucan gibi şuruplar temin etmeye çalışınız.

maşallah. Muhabbet kuşlarında en sevdiğim renklerden bir tanesi. Görsellerde kursak şişliği harici bir şey anlayamadım. Muhtemel kursakla alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eczaneden mikostatin ya da triflucan gibi şuruplar temin etmeye çalışınız.
Teşekkür ederim, düşen kanat tüyleri kendiliğinden çıkar mı çünkü kendi başına dengesizce uçmaya çalışıyor ve alçaktan uçabildiği için malesef yere veya koltuk vs gibi yerlere sert çarpıyor ciddi şekilde zarar görmesinden endişe ediyorum

Geri