Kuşumda sıvı kaybı

ridakegzo

iyikus.com Üyesi
Merhaba daha öncede konu açmıştım.Kuşumun sıvıkaybı var.Ben sulphamezathıne başlamıştım.3 gün kullandım.Hala sıkıntısı devam ediyor.Formdaki arkadaşlar ilaç başlamadan elektrolit probıyotık demişlerdi(ama ben bunları uygulamadan ilaç başlamıştım).Şimdi ne yapmalıyım kuşumu dinlendiriyim mi?yoksa elektrolit mi başlayım?9F25F75E-57F0-47B2-8707-2CA1568B078F.jpeg

Elektrolit ilaç olmadığından hemen kullanabilirsiniz
Elektrolit 1 suluk için yaptıgımda 1 pirinç tanesi iyotsuz tuz,1 pirinç tanesi şeker(keçiboynuzu pekmezi olurmu),1 pirinç tanesi içilebilir karbonat,2 damla limon suyu yapıorum ama olurmu böyle?şeker yerine pekmez?yada ge oral alsam bır suluga ne kadar koymalıyım

Hocam ölçüleri bilmiyorum. Keçiboynuzu pekmezide olur hatta çokda iyi olur. Tuz olarak da Himalaya tuz çok çok daha iyi olur...

Dediğiniz şekilde yapabilirsiniz tarifi, sorun olmaz.

Dediğiniz şekilde yapabilirsiniz tarifi, sorun olmaz.
EDD81E70-D46B-4DBF-9BC4-8AC8ECEBF3A3.jpeg

Oğluma probıyotik sulphamezathıne kullandım.Ama dıskılar su seklındeydı iz bırakıyodu.suan yesıl iz bırakıyor.Etrafımdaki veterinerler dışkı tahlıli yapmıyor.Ne yapılmalı piyolepstyl flagy evde mevcut

İyi beslenmiyor muhtemelen. Oldukça safralı dışkılamış. Kursak enfeksiyonu sorunu olabilir. Eczaneden mikostatin, fungotatin ya da flagy temin ediniz.

İyi beslenmiyor muhtemelen. Oldukça safralı dışkılamış. Kursak enfeksiyonu sorunu olabilir. Eczaneden mikostatin, fungotatin ya da flagy temin ediniz.
Evde flagy var surup formu nasıl kullanmalıyım.İlk baslarda dıskı normaldı etrafında seffaf su vardı suan renk verıyor.simdide bole dışkısı?şimdi hastalıgı kursak enfeksiyonu değilse flagy zarar verir mi çok?Bu arada arasıra agzını acıp kapama hareketi yapıo 3-4 dk yapıyor bazen.Son dıskı su sekilde

Ekli dosyalar

• 6223CE2A-82B7-428B-AE33-857514865C86.jpeg
    6223CE2A-82B7-428B-AE33-857514865C86.jpeg
    647.7 KB · Görüntüleme: 2