Kuşumu nasıl eğitirim?

Elraenn

Forum Sakini
Yıllardır kuş bakiyorum elimden bir çok kuş geçti ama sadece 1-2 tanesini egitebildim. Ya Arkadaş bir türlü alışmıyor bu kuşlar bana :)

Perde yöntemi denedim sorunum şu oluyor, kuş perde ve o ortamda geliyor elime ama kafese koyunca kaçıyor ve bağırmaya başlıyor. O kadar yavaş ve dikkatli hareket ediyorum ancak bir türlü beni sevmediler :/

Varmı eğitme yönteminiz veya tavsiyeleriniz?

Yıllardır kuş bakiyorum elimden bir çok kuş geçti ama sadece 1-2 tanesini egitebildim. Ya Arkadaş bir türlü alışmıyor bu kuşlar bana :)

Perde yöntemi denedim sorunum şu oluyor, kuş perde ve o ortamda geliyor elime ama kafese koyunca kaçıyor ve bağırmaya başlıyor. O kadar yavaş ve dikkatli hareket ediyorum ancak bir türlü beni sevmediler :/

Varmı eğitme yönteminiz veya tavsiyeleriniz?
Maalesef bazı kuşlar çok yıpratıcı oluyor. Aynı yuva kardeşi 3 kardeşten ikisi inanılmaz meraklı ve ilgiliyken, bir tanesi tam ürkek. O iki kuşu seviyorum oynuyoruz ancak o kuş için eğitim imkansız gibi. Onlar güvenmişken o neden öyle oldu muamma :D
Bu durum nasıl değiştirilebilir sorusuna cevabım sabredip gerekirse bir iki ay fazlaca zaman ayırıp tekrarlamak. Bıkana kadar gerekirse tekrar etmek. Ödül yemleri ya da sevdiği nesne /gıdalarla kandırılabilir.