Kuşumu nasıl tanırım ?

ExcaliBOR

Forum Sakini
Kuşumun sevdiği tohumu ayırt edemiyorum hepsi karışık ve birbirine benziyor.Ayrıca tohum dışında ne verebilirim bilmiyorum.Kuşa zararı olmayan besinleri ve genelde sevdiklerini (her evde bulunanlar olursa iyi olur korona falan var) yazar mısınız?

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Forumda neler verip neleri vermeyeceğine dair konular mevcut araştırmak ve bilgiye ulaşmak iyidir :)
Kuşunu zaman içinde bir insani tanıyor gibi tanıyabilirsin

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Kuşumun sevdiği tohumu ayırt edemiyorum hepsi karışık ve birbirine benziyor.Ayrıca tohum dışında ne verebilirim bilmiyorum.Kuşa zararı olmayan besinleri ve genelde sevdiklerini (her evde bulunanlar olursa iyi olur korona falan var) yazar mısınız?
Kuşlar genellikle aspur ağırlıklı yemleri tercih ederler. Favori tohumlarıdır diyebilirim.
Ayrıca dal darı kuşların en çok sevdiği besindir haftada 1 dal verebilirsin.
Haftada 2 defa yeşillik verebilirsin. (Maydanoz, dereotu, nane, roka, marul vs.)
Haftada 1 defa yumurta maması verebilirsin.
Haftada 1 kere probiyotik verebilirsin. 2 haftada bir defa da elektrolit verebilirsiniz.
Kuşunuza ballı kraker veriyorsanız vermeyin ve vermeni önerenlerin tavsiyelerini dinleme. Yukarıda saydıklarım dışında normal yemlerdeki tohumlardan daha lüks tohumlardan oluşan sağlık tohumlarından verebilirsin. Daha çok şey sayabiliriz ama bunlar yeter. Forumda azıcık gezinirsen daha fazla bilgiye ulaşabilirsin. Aşağıdaki bölümden beslenme ile alakalı daha çok bilgiye ulaşabilirsin.

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Ballı kraker neden vermeyeyim zararı mı var.Taktım kafese çok sevdi çünkü eğer zararlıysa çıkartayım

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Ballı kraker neden vermeyeyim zararı mı var.Taktım kafese çok sevdi çünkü eğer zararlıysa çıkartayım
Ballı kraker demek birbirine kimyasallarla yapıştırılıp şekil verilmiş yem demek. Buradaki tohumları yapıştırma işi söylendiği gibi balla yapılmamaktadır. Zararlı kimyasallarla yapılmaktadır. Bu yüzden zararlıdır. Eğer evinizde kendiniz gerçek balla yaparsanız zararı olmaz ama hazır olanlardan satın alırsanız zararı olur.

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Bir de tüy dökümü eylül ayında mı başlar b vitamini daha almadım bir yazı ızı okudum fitfly önermişsiniz bu petshoplarda yaygın mı değilse daha yaygın olan bir tane önerir misiniz

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Bir de tüy dökümü eylül ayında mı başlar b vitamini daha almadım bir yazı ızı okudum fitfly önermişsiniz bu petshoplarda yaygın mı değilse daha yaygın olan bir tane önerir misiniz
Tüy dökümü için bir zaman vermek doğru olmaz. Kuştan kuşa değişir ama genelde bu sıralarda kuşlar tüyde oluyor. Onları vitaminlerle desteklemek gerekir. Ben Fit Fly önermem, iyi bir vitamin değil. Petshop boyalı suları dediğimiz kategoriye giriyor, yararı yok. Onun yerine daha profesyonel ürünler tercih edilebilir. Multivitamin olarak Gerwit W, B vitamini olarak Beforvel öneririm.

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Tüy dökümü için bir zaman vermek doğru olmaz. Kuştan kuşa değişir ama genelde bu sıralarda kuşlar tüyde oluyor. Onları vitaminlerle desteklemek gerekir. Ben Fit Fly önermem, iyi bir vitamin değil. Petshop boyalı suları dediğimiz kategoriye giriyor, yararı yok. Onun yerine daha profesyonel ürünler tercih edilebilir. Multivitamin olarak Gerwit W, B vitamini olarak Beforvel öneririm
Bir arkadaş içinde biotin yok dedi.Biotin nedir siye baktım biraz ve sanırım önemli yine de tavsiye eder misiniz bir de petshopa daha gitmedim ort. Fiyatlarını yazar mısınız

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Beforvel genel anlamda iyi bir vitamin ama biotin içermediğinden ben tüy döneminde başka bir ürün kullanmaya başladım. Quiko-bio
. Fitfly çöp bir markadır öneremeyeceğim. Biotin bazı yiyeceklerde oluyor örneğin yumurta gibi. Eğer düzenli mama vs tüketimi varsa Beforvel uygun olur.

Oyla 0