Kuşumun başının yan durması

Selcand

Forum Sakini
7EC5494B-3F97-4D16-BAE0-BD9437BE2310.jpegmerhabalar. Son zamanlarda kuşum sürekli sağa doru bakıyor yani başı sürekli sağ tarafta yan şekilde yanlığı çok fazla değil ama yine de gözle görülür şekilde neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Selcand

Forum Sakini
Merhaba, kuşunuzun dışkısından da görsel ekler misiniz? Tüy döneminde mi bir de?
tüy dökümünde değil yani şöyle bfd olabileceğini söylemiştiniz daha önce de atmıştım veteriner de öyle söyledi kuyruk ve kanat tüyleri uzamıyor o genel hastalığı zaten , son iki haftadır sıklıkla böyle baktığını fark ettim

Ekli dosyalar

• 760EF9A1-5208-4627-BE81-B10A31A19569.jpeg
    760EF9A1-5208-4627-BE81-B10A31A19569.jpeg
    713.2 KB · Görüntüleme: 24
  • E656E919-8984-408B-A016-6E581B9D9B94.jpeg
    E656E919-8984-408B-A016-6E581B9D9B94.jpeg
    1,003.7 KB · Görüntüleme: 24
  • E8E4E7BE-2536-450C-88D7-1520193A06E2.jpeg
    E8E4E7BE-2536-450C-88D7-1520193A06E2.jpeg
    913.6 KB · Görüntüleme: 24

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkıları biraz koyu gibi. Pek de boyaması yon ancak kafasını bir bölgede yoğun tutması şu aşamada olmasa da ileri aşamalarda riske dönüşebilir. Elinizde ilaç olarak neler var?

Selcand

Forum Sakini
Dışkıları biraz koyu gibi. Pek de boyaması yon ancak kafasını bir bölgede yoğun tutması şu aşamada olmasa da ileri aşamalarda riske dönüşebilir. Elinizde ilaç olarak neler var?
Kurumuş halleri böyle aslında ilk yaptığında daha yeşile dönük levadoks ve toz antibiyotik var üşüttüklerinde kullandığım başka yok maalesef

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tam olarak durumu net olmadığı için elinizin altında salmo mix gibi ürünler bulundurabilirseniz iyi olacaktır.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
genelde 100 gr olarak satılıyor bu ürün. Arkadaşlarım da baksınlar da gerekirse farklı bir ürün gerekebilir ya da başka yorumları olabilir. Yine de bir kaç gün gözlem yapalım mutlaka.

Selcand

Forum Sakini
Alıp kullanayım mı yani tam olarak durumunu nasıl anlayabiliriz bugün gün boyu neredeyse böyleydi , bu ürünü nereden temin edebilirim
genelde 100 gr olarak satılıyor bu ürün. Arkadaşlarım da baksınlar da gerekirse farklı bir ürün gerekebilir ya da başka yorumları olabilir. Yine de bir kaç gün gözlem yapalım mutlaka.
İki haftadır böyle kuşlarımı sık sık gözlemleyen günlük kontrol yapan birisiyim 😭 çok üzülüyorum çok küçük sürekli ilaç kullanmak zorunda kalıyorum..

Selcand

Forum Sakini
hangi ilaçlari kullandınız? yürümesinde uçmasında sorun var mı?
Henüz hiçbir şey kullanmadım uzun süreli olunca sorun olabileceği kanaatine vardım yemesinde içmesinde yürümesinde bir sorun yok french molt olduğu için zaten uçamıyor sürekli ilaç kullanmaktan kastım bundan önce de üşütmüştü antibiyotik kullandık çok sık ilaç aldı onu kastettim

Selcand

Forum Sakini
Salmonella/sallabaş hastalığı diye araştırın forumdan. Bu konularda daha önce birçok defa yazdık..
Önceki yazılarınızı uzun uzun inceledim hepsini okudum birçok ilaç tedavisi uygulanmış nereden başlayacağımı bilemedim çünkü ne durumda ilerlemiş mi ilerlememiş mi çözemedim. Öncelikle çiçeğin ki ilerlemiş mi çünkü zaten uçamadığı için bu durumu anlayamıyorum. Bir tanesinde de daha önceden solunum sorunu var mıydı diye sormuşsunuz çiçek bana geldiğinde vikvikliyordu üşütmüştü iki haftada ilaç desteğiyle anca iyileşti bir süre geçtikten sonra da bu sorunu başladı. İlk olarak supradyn all day efervesan almalı mıyım ikinci olarak nasıl bi ilaçtan başlamalıyım etken madde o konuda oldukça kafam karıştı. Amoksisilin + kolistin etkili bir ilaç mı olmalı , yoksa bactrim şurup mu almalıyım bir de benim için su da çözünmesi önemli çünkü ağızdan veremiyorum çok panik oluyorum tutamıyorum kuşları zaten. İlerlemeden çiçeği de kurtarabilirsek nolur yardım edin eğer veteriner desteği gerekiyor diyorsanız veterinere de götürebilirim. @Malkoçoğlu @Doğanay Y. @neanderthalensis

Son düzenleme:

Selcand

Forum Sakini
Önceki yazılarınızı uzun uzun inceledim hepsini okudum birçok ilaç tedavisi uygulanmış nereden başlayacağımı bilemedim çünkü ne durumda ilerlemiş mi ilerlememiş mi çözemedim. Öncelikle çiçeğin ki ilerlemiş mi çünkü zaten uçamadığı için bu durumu anlayamıyorum. Bir tanesinde de daha önceden solunum sorunu var mıydı diye sormuşsunuz çiçek bana geldiğinde vikvikliyordu üşütmüştü iki haftada ilaç desteğiyle anca iyileşti bir süre geçtikten sonra da bu sorunu başladı. İlk olarak supradyn all day efervesan almalı mıyım ikinci olarak nasıl bi ilaçtan başlamalıyım etken madde o konuda oldukça kafam karıştı. Amoksisilin + kolistin etkili bir ilaç mı olmalı , yoksa bactrim şurup mu almalıyım bir de benim için su da çözünmesi önemli çünkü ağızdan veremiyorum çok panik oluyorum tutamıyorum kuşları zaten. İlerlemeden çiçeği de kurtarabilirsek nolur yardım edin eğer veteriner desteği gerekiyor diyorsanız veterinere de götürebilirim. @Malkoçoğlu @Doğanay Y. @neanderthalensis
lütfen yardım edin 😭😭

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
3 ilaç var enrofloksasin, amoksisilin, sulfadiazin + trimetoprim

amoksisilin ya da sulfadiazin kullanacaksaniz sulfadiazin (bactrim şurup) kullanımı daha kolaydır

eczanede reçeteli satılır