Kusumun cinsi, irki, yasi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar,
İkinci kusum sayilan Çinar dan bahsetmek istedim. İki yil once cinarcikta kimseciklerin olmadigi bir iskelenin ucunda manzara izlerken denizin ustunden onumden uctu kendisi ve bir yere kondu. Hemen yakalayip evde yem ve su verdik. O kadar halsizdi ki yemi zor yedi.45 dk surdu yem yemesi. Sonra kafasi onune dustu olecek diye beklerken zaman gectikce canlandi.sitede herkese sorduk kimseden kacmamis, diger sitelerde uzakta... Artik ne kadar mesafe uctu geldi tahmin edemiyorum. Geldigi gun cok ilginc, sapkali kanaryamin öldüğü gun.. sanirim bende kuslari ceken birsey var?. Kendisini istanbula evimize getirdik, adi da Çinar oldu. Ama kac yasindadir? İrki nedir bilmiyoruz. Erkek sanirim. O cok guclu bir kuski ucarak hayatta kalmayi basardi...

Ekli dosyalar

• IMG20210619193819.jpg
    IMG20210619193819.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG20210619193831.jpg
    IMG20210619193831.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG20210619193848.jpg
    IMG20210619193848.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Hayatını kaybetmeden sizi bulduğu için çok şanslıymış? Cinsiyeti erkek ve 1 yaşını geçmiş. Fakat 4-5 yaşında diyemeyiz çünkü yaklaşık 1 yaşındaki kuş ile 5 yaşındaki kuş arasında hemen hemen hiç ayırt edici fiziksel bir fark yok. Irkını Çekoslovak gibi gördüm fakat @Doğanay Y. bu tür konularda daha bilgili olduğu için onun söylemesi daha sağlıklı olur. Umarım sizinle birlikte çok çok uzun bir ömrü olur?

Hayatını kaybetmeden sizi bulduğu için çok şanslıymış? Cinsiyeti erkek ve 1 yaşını geçmiş. Fakat 4-5 yaşında diyemeyiz çünkü yaklaşık 1 yaşındaki kuş ile 5 yaşındaki kuş arasında hemen hemen hiç ayırt edici fiziksel bir fark yok. Irkını Çekoslovak gibi gördüm fakat @Doğanay Y. bu tür konularda daha bilgili olduğu için onun söylemesi daha sağlıklı olur. Umarım sizinle birlikte çok çok uzun bir ömrü olur?
Bencede sansli ? iyi dileginiz icin tesekkur ederim?? sagolun

Merhaba, maşallah çok sevimli gri yeşil bir erkek. İriliğine bakılacak olursa ingiliz bir kuş ve muhtemelen siz bulduğunuzda yavru bir bebekti. Yaklaşık 2-2,5 yaş arası gibi görünüyor. 2 yıl önce demeseydiniz daha da genç derdim açıkçası.

Merhaba, maşallah çok sevimli gri yeşil bir erkek. İriliğine bakılacak olursa ingiliz bir kuş ve muhtemelen siz bulduğunuzda yavru bir bebekti. Yaklaşık 2-2,5 yaş arası gibi görünüyor. 2 yıl önce demeseydiniz daha da genç derdim açıkçası.
Benim buldugumda da cok iriydi yine, agirligini elimde hissedebiliyordum. Benim sari kusuma gore degerlendirdigimde..