Kuşumun cinsiyetini cozemedim

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar kuşumu ben yavruyken petshop tan aldım alalida 8 veya 9 ay olmuştur tahminen 3 aylıkken falan almıştım ve ben arkek istediğimi belirtmistim petshopcuya o da bana erkek olduğunu söylemişti ben de güvendim benim bildiğim erkeklerin cere rengi masmavi oluyo yetişkinliğe ulaşınca ama bizimkinde oluşmadı hala soluk bir mavi var ceresinde resimleri inceleyip bana bu konuda yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim...IMG_20200629_204122.jpgIMG_20200629_202713.jpgIMG_20200629_211054.jpgIMG_20200629_203858.jpgIMG_20200629_210835.jpg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşunuz çok tatlı bir dişi. Erişkinliğe ulaştığından yanına uygun bir erkek seçerseniz iyi olacaktır.

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Cevabınız için teşekkür ederim bi iki merak ettiğim konu daha var yanına erkek aldığım zamn benden uzaklaşma ihtimali varmı bide dişiler erkeklere göre daha zor alışır derler insanlara ama bizim çiko masallah kelimede cikariyo ailemizede çok alışık yaptığı bu hareketlerden dolayı hep suphede kalmıştım herneyse şimdi benden uzaklaşır die korkuyorum

Oyla 0

Bal Badem

Yeni Üye
ilgilenmeye devam ederseniz size de ilgi gösterir ama sürekli yanında eşi olacağı için tabiki ilginin çoğu da onda olacaktır şimdiki kadar düşkün olmasını bekleyemeyiz zaten. dişi kuş yabani olur derler ama ben görmedim öylesini eğer sevgi verirsen dişi erkek farketmez hepsi karşılığını verir. sadece biraz daha nazlı oluyorlar sen peşinden koşacaksın :)

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
ilgilenmeye devam ederseniz size de ilgi gösterir ama sürekli yanında eşi olacağı için tabiki ilginin çoğu da onda olacaktır şimdiki kadar düşkün olmasını bekleyemeyiz zaten. dişi kuş yabani olur derler ama ben görmedim öylesini eğer sevgi verirsen dişi erkek farketmez hepsi karşılığını verir. sadece biraz daha nazlı oluyorlar sen peşinden koşacaksın :)
Teşekkür ederim cevabınız için

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Bugün bir muhabbet kuşu yakaladım kuş erkek ama daha yaşına girmemis yani yavru kaç aylık olduğunu bilemiyorum ben kuşu ayrı bı kafese ayrı bi odaya koydum ve biraz ele alıştırmaya çalıştım zaten kuş çabuk eğitilecek türden ama benim merak ettiğim 1 yaşına yeni girmis bir dişi kuşum oldugu için yanına götürsem mi emin olamadım o yüzden ayrı odalarda sizce nasıl bı yol izlemem gerekiyo en kısa zamnda cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Şuan müsait değilim yarın atabilirsem atararim yalnız bı şey daha var mesela anlaştılar erkek çiftleşme yaşına girdiği zamn benim dişim çiftleşir mi onla bizim dişiden küçük olduğu icin merak ettim

Oyla 0

Bal Badem

Yeni Üye
Ne güzel bak erkeği de kendi gelmiş. Zaman ver onlara önceleri ara ara görsünler birbirlerini kafeslerindeyken falan yavaş yavaş yaklaştır yani stres olmasınlar baktın anlasiyolar alıştılar ondan sonra yaklastirirsin. Ben de kızımı kaybettim Bademim melek oldu. Dişiydi evet ama hiç de zor da değildi yabani de değildi benim ağzımin içine bakardı bikere bile ısırmadi beni en çok mutlu eden canlı oldu hep. Öğün sorduğunuzda kendi kuşumdan örnek vermek istemedim ama dışı kuş öyle olur diyenlere kimse inanmasın. Benim evladım gibiydi son gecesinde de yastigimda uyudu. Huzur içinde yatsın.

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Yakaladigim erkek kuşu geçen bı kafesiyle beraber bizim dişinin yanına goturduk dışı merak edip yanına gitti kuşu gördüğü gibi kafesi açmaya çalışır gibi hali vardı sonra açtım kafesi erkek kuşun etrafında dört dönüp kafa sallamaya başladı arada erkeğe ayak atıp durdu yani kavga falan olmadı ama erkek kuş küçük bizimkiside kızışmış anladığım kadarıyla şimdi size sorum şu bu erkek kaç aylık olabilir resminde koyucam zatenIMG_20200704_113508.jpgIMG_20200704_113502.jpg

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
@Ümit T. ben kararsız kaldım ay konusunda yetişkin olmadığı kesin ama..

3 aylık falan bence bu kuş.

Yakaladigim erkek kuşu geçen bı kafesiyle beraber bizim dişinin yanına goturduk dışı merak edip yanına gitti kuşu gördüğü gibi kafesi açmaya çalışır gibi hali vardı sonra açtım kafesi erkek kuşun etrafında dört dönüp kafa sallamaya başladı arada erkeğe ayak atıp durdu yani kavga falan olmadı ama erkek kuş küçük bizimkiside kızışmış anladığım kadarıyla şimdi size sorum şu bu erkek kaç aylık olabilir resminde koyucam zaten

Aynen dişi kızışmış belliki çiftleşmek istiyor. Ama bu kuşla eş olmazlar. Bunun yerine yetişkin bir kuş alın.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ben bı tane yetişkin erkek kuş bulsam ciftlestikten sonra ayirsam sıkıntı olurmu çünkü komsumda bı yetişkin kuş var

Sadece çiftleşmtirmek için eş alıcağınıza hiç almayın daha iyi. Eş alırken amaç kuşun yalnız kalmaması, eşiyle anlaşması, keyifli vakit geçirmesi, birbirlerini sevmeleri falan olmalı. Yani amaç sadece çiftleşsin üresin vs. olmamalı...

Diyelimki aldınız diğer kuşu çiftleştiler vs. ee sonra geri verdiğinizde 2 kuşta strese girmeyecek mi?

Oyla 0

Levent yıldız

iyikus.com Üyesi
Mantıken doğru ama işte ne biliyim şuan bendeki erkegide beslemek istiyorum çok kanım ısındı kuşa sevdim kısacası ama ayriyeten bı yetişkin almak da sıkıntı değil ama 3 tane kuş olması çok sıkıntı benim için 3 kuşa bakamam şimdi bizim disiyide kizistigi için yardımcı olmak istiyorum nasıl olcak hiç bilmiyorum valla

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bence bakabilirsiniz :)
Yavru alma durumu olduğunda bir anda bir sürü yavruyla baş başa kalabilirsiniz. Tabi bu süreç çok kolay olmasa da

Oyla 0