Kuşumun dışkısı normal mi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Abdullah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Abdullah

iyikus.com Üyesi
Kuşu 10 gün önce aldım dışkısı hafif sulu gibi bu şekilde, halsiz ama iştahı yerinde. bu durum normal mi ? değilse nasıl düzeltebilirim bu durumu

1608221020373.png

Oyla 0
Bir iç parazit ürünü kullanıp, Üst üste 2 gün probiyotik takviyesi yapar mısınız??
Sitraks gibi ürünler kullanılabilir.

Oyla 0
Bir iç parazit ürünü kullanıp, Üst üste 2 gün probiyotik takviyesi yapar mısınız??
Yaparım tabiki de sitrax alacağım da probiyotik olarak ilaç tarzı bir şey şart mı yoğurt suyu ya da kuru maya ile probiyotik yapılabilinir diye görmüştüm biraz detay rica etsem..

Oyla 0
kuru maya prebiyotik olarak geçiyor. Çok eskiden probiyotik diyorlardı ama prebiyotik mamalar. Yoğurt suyu tercih etmemek lazım. Olabilir elbette ancak çooook az verebilirsünüz çünkü kuşların laktozu sindirmekte güçlük çekerler.

Oyla 0
o zaman sitrax verdikten sonraki günlerde yoğurt suyu damlatayım anladığım kadarıyla çünkü o ilaç gibi olanları temin etmem zor. teşekkür ederim

Oyla 0
yoksa eğer maya deneyin. Daha uygun olacaktır

Oyla 0
yoksa eğer maya deneyin. Daha uygun olacaktır
Bi sorum daha olacak çok lafa tuttum ama, ben bu sitraksı ayırmadan diğer kuşlarıma da verebilirmiyim parazit varsa temizlenmesi için yoksa sadece malum kuşa mı vereyim

Son düzenleme:
Oyla 0
Eğer bebek besleyen yoksa hepsine verebilirsiniz. Ağızdan bir damla ya da suyuna 5-6 damla civarı. Suya eklerseniz 8 saat ardından temiz suya geçiniz.

Oyla 0
Eğer bebek besleyen yoksa hepsine verebilirsiniz. Ağızdan bir damla ya da suyuna 5-6 damla civarı. Suya eklerseniz 8 saat ardından temiz suya geçiniz.
Tamam suluklarına damlatacağım iyi geceler dilerim.

Oyla 0
Yaparım tabiki de sitrax alacağım da probiyotik olarak ilaç tarzı bir şey şart mı yoğurt suyu ya da kuru maya ile probiyotik yapılabilinir diye görmüştüm biraz detay rica etsem..

yoğurt, kefir gibi süt ürünlerindeki bakterilerin kanatlılara pek faydası olmaz, sindirim sistemleriyle de uyumsuzdur. diazyme 256, probio life ob gibi uygun fiyatlı ve güvenilir ürünleri kullanabilirsiniz.

Oyla 0
Dediğininzi kullandım hemen ertesi günü suyuna 5-6 damla kullandım yaklaşık 8 saat suluğunda kaldı 2 gün probiyotik verdim ama bir değişim olmadı acaba yanlış mı kullandım

Oyla 0
Biraz zaman tanıyın. Hemen bir değişim beklememeniz gerekir. Flora oturduğunda dışkıda değişecektir.

Oyla 0