Kuşumun göz çevresindeki sararma neden oldu?

Bu sararma zaman zaman kuşlarda gözlemlenir ve yüksek oranda kendiliğinden geçer. Ancak bunu ilk adım bir işaret olarak okumak gerekiyor. Beslenmesini düzenlemek ve a vitamini içeren ürünlere biraz daha yüklenilmesi iyi gelecektir. Soğumuş siyah çay ile göz çevresine bir kaç gün pansuman yapılabilir.

Dolaylı olarak bir hastalığın da belirtisidir. Genelde, her zaman olmasa da solunum yolu sorunlarının zayıf bir yansıması ile bağdaştırıldığı görülür. Ek bir belirti gördüğünüz an (kuyruk atmaya başlama, sesli nefes alma gibi) zaman kaybetmeden doksisiklin etken maddeli bir ilaca yönelmeniz nokta atışı bir tedavi sağlar.
Bir diğer etken de hormonal dengesizlikler olabilir.
-Bazı durumlarda ise akar problemlerini işaret ettiği söylense de durum bana göre bununla alakalı değildir. Yine de düzenli olarak ense damlasının kullanımı önemlidir, dış parazit ürünü olarak vilmectin temin edip ensesine 3 ayda bir 1 damla kullanınız.

Bu sararma zaman zaman kuşlarda gözlemlenir ve yüksek oranda kendiliğinden geçer. Ancak bunu ilk adım bir işaret olarak okumak gerekiyor. Beslenmesini düzenlemek ve a vitamini içeren ürünlere biraz daha yüklenilmesi iyi gelecektir. Soğumuş siyah çay ile göz çevresine bir kaç gün pansuman yapılabilir.

Dolaylı olarak bir hastalığın da belirtisidir. Genelde, her zaman olmasa da solunum yolu sorunlarının zayıf bir yansıması ile bağdaştırıldığı görülür. Ek bir belirti gördüğünüz an (kuyruk atmaya başlama, sesli nefes alma gibi) zaman kaybetmeden doksisiklin etken maddeli bir ilaca yönelmeniz nokta atışı bir tedavi sağlar.
-Bazı durumlarda ise akar problemlerini işaret ettiği söylense de durum bana göre bununla alakalı değildir. Yine de düzenli olarak ense damlasının kullanımı önemlidir, dış parazit ürünü olarak vilmectin temin edip ensesine 3 ayda bir 1 damla kullanınız.
Dış parazit kapacak yeni bi kuş ya da dışarı çıkma durumu yok. Şuan havuç yedirsem ve siyah çayla pansuman yapsam olur mu? Gözünün içine kaçarsa bir problem olur mu siyah çayın? Sirkeli suylada yıkanıyor haftada 1 2 kez yani dış parazit var mıdır yinede?

Hormonal olarak genelde bir zili var ona aşık ve asla yaklaştırmaz yanından ayrılmaz onun için kafesten bile çıkmaz onu kafesinden çıkartırsak çıkar. Ama ben bunun erkek olmasından kaynaklı o cismi dişi gibi görüp koruyor gibi yorumladım. Hormonal bir durum olabilir mi ama favori oyuncağına hep böyle davranıyor. 1 yaşına girmek üzere girmişte olabilir. Hormonal bozukluk olabilir mi yani?

Dış parazit kapıp kapmaması önemli değil. Dış parazitler farklı şekillerde farklı türlerde gelebilir. Önemli olan önlemsel gitmek. Havuç tüketebilir, siyah çayı makyaj pamuğu ile alınız ve hafif hafif dokundurunuz. Bir miktar gözüne kaçması sorun olmaz ki muhtemelen bu işlemi yaparken gözünü koruyacaktır.
İhtimalleri belirttiğim için hocam doğrudan şudur demek maalesef güç. Hormonlarla alakalı olabilir.
Sirkeli su maalesef parazitler için çözüm değil :(