Kuşumun gözü şiş ve kızarık.

dogukancyr

iyikus.com Üyesi
Merhabalar herkese.Kuşumun gözünde hafif şişlik,kızarıklık var ve sulu duruyor.Kardeşim kıyafetinin çarptığını söyledi.Göz nezlesi mi yoksa kıyafet çarpmasından dolayı mı anlayamadım.Dün böyle bir şey fark etmemiştim.

Terramycın krem göz çevresine sürülebilir.muhtemelen enfeksiyon başlayacak.

Terramycın krem göz çevresine sürülebilir.muhtemelen enfeksiyon başlayacak.

Ben bu tarz durumlarda krem önermiyorum. Göz içine kaçma ihtimali var. Göz damlası daha etkili oluyor. Eğer enfeksiyon çok ilerlemişse göz damlasıyla birlikte suluktan antibiyotikte kullanılması gerekiyor. Ama bu kuşa sadece damla kullanılsa yeterli olur..

Tobrased yada gentagut göz damlası kullanılabilir. Tobrased daha etkilidir bulamazsanız gentagutta olur. Sabah akşam gözüne bir damla damlatın. Üçüncü günün sonunda duruma bakalım düzeldiyse damlayı keseriz. Düzelmediyse 5-7 güne kadar uzatılabilir...

Ben bu tarz durumlarda krem önermiyorum. Göz içine kaçma ihtimali var. Göz damlası daha etkili oluyor. Eğer enfeksiyon çok ilerlemişse göz damlasıyla birlikte suluktan antibiyotikte kullanılması gerekiyor. Ama bu kuşa sadece damla kullanılsa yeterli olur..

Tobrased yada gentagut göz damlası kullanılabilir. Tobrased daha etkilidir bulamazsanız gentagutta olur. Sabah akşam gözüne bir damla damlatın. Üçüncü günün sonunda duruma bakalım düzeldiyse damlayı keseriz. Düzelmediyse 5-7 güne kadar uzatılabilir...
tamam hocam teşekkür ederim

5 gündür sabah akşam 1'er damla gentagut kullandım hocam bence tamamen düzeldi sizce nasıl?Kullanmaya devam edeyim mi?

si=urIUkjDqL8p3TLwY

Geri