Kuşumun gözü yaralandı 🥺

Ümmü Gülsüm

iyikus.com Üyesi
Selamün aleyküm herkese merhaba ✨
Evet mevzumuz yine kuşum limon bey😶
Güzel sebeplerle burda olmak isterdim ama maalesef yine can sıkıcı bir durumla burdayım. Çok çok yanlış bir şey yaptım ve limonu başka bir kuşun yanına koyup başkasına emanet ettim.Kısa bir süreliğine bir saat kadar belki bir saat bile değildir. Ben bırakırken kötü değil gibilerdi ama daha sonra birbirlerini yaralamışlar. Biri buz koy diyor biri çay diyor ben size sormak istedim.Ayrıca biraz fazla su ve yem yedi gibi geldi bana,acaba stresten mi ?

Ve engelli bir minik geldi bana bir kaç gün önce (adı prenses) normalde onunla iyi anlaşıyorlardı ama diğer kuş limona zarar verdikten sonra limon prensese kötü davranıyor galiba vurur gibi oldu bir kaç kez. Geçici bir durum mu ? Stresli ve canı acıdığı için sanırım....

IMG-20230506-WA0010.jpgIMG-20230506-WA0005.jpg

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Aleyküm selam ,
Çok geçmiş olsun 😕 kötü bir deneyim olmuş terramycin
Sürebilirsiniz gece yatmadan önce kulak çubuğu ile yara olan bölgeye sürün ve ışığı kapatın 1 hafta sonra daha iyi olduğunu görürsünüz

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
geçmiş olsun, çok ciddi görünmüyor. Temizlense bile yeter. Göz içine değdirmeden @İpek.s hocamın dediği krem de iyi gelecektir.

Prenses ile minik atışmalar normal sayılmalı. Şiddet artmadığı sürece bir arada kalmaları sorun teşkil etmeyecektir. Tüy döneminde olduğundan biraz agresif ve stresli olabilir limon bey :)