Kuşumun gözünde uzun zamandır geçmeyen şişlik

salihaa

iyikus.com Üyesi
Kasım ayında kuşumun gözünün etrafında sarılık fark ettim ve ertesi gün gözü şişmişti. Ardından veteriner terramiycn krem kullanmamı önerdi ama fayda etmedi. Araştırmalarım sonucunda terramiycn krem ve gentagut damla kullanmaya başladım ikisininde ikinci kutusuna geçtim ama işe yaramadı bende uzun süreli kullanımda gözüne zarar vermesin diye bıraktım. Geçer gibi oluyor ve yeniden çoğalıyor. Yaklaşık 10 güne yakındır ara veriyorum kullanmıyorum ne kullanmalıyım ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG-20221123-WA0002.jpg
    IMG-20221123-WA0002.jpg
    126 KB · Görüntüleme: 12
Netira göz damlası önerildi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda. İşe yarayabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

kullanılabilir ancak sürecini gözlemek lazım. Bu tarz göz sorunları hızla iyileşmeyebiliyor.

Önerebileceğiniz daha etkili damla veya krem falan var mı acaba?
bu damla olur haricinde şu konuda ki ürünler de olur. Kremi de temin etmelisiniz
Tüm kafesi ve aksersuarları dezenfekte etmelisiniz.
Ayrıca inceleyiniz

bu damla olur haricinde şu konuda ki ürünler de olur. Kremi de temin etmelisiniz
Tüm kafesi ve aksersuarları dezenfekte etmelisiniz.
Ayrıca inceleyiniz
Konuyu açtığımdaki açıklamada da belirttim. Ben bunlardan birer kutu bitirdim ikinci kutuya başladım ve hiçbir işe yaramadı kuşun gözüne zarar vermeyim biraz ara vereyim diye bıraktım. Yani damlayı da kremi de denedim bir değişme olmadı gözünde

Buna benzer damlalar var piyasada ancak hemen hemen çoğu benzer etken maddelerde. Netirayı bir deneyiniz. Ayrıca alınabilecek bir diğer damla ise kontil var. Kafesinizden bir görsel de atar mısınız? Kafes bakımınızı nasıl yapıyorsunuz?

Buna benzer damlalar var piyasada ancak hemen hemen çoğu benzer etken maddelerde. Netirayı bir deneyiniz. Ayrıca alınabilecek bir diğer damla ise kontil var. Kafesinizden bir görsel de atar mısınız? Kafes bakımınızı nasıl yapıyorsunuz?
Kafesi sık sık temizliyorum aslında ama bir süredir hastaydım temizleyemedim o ara gözü böyle oldu zaten sanırım kafesten mikrop aldı. Peki netira veya kontil kullanırken ayriyeten krem kullanmama gerek var mı, yoksa damla yeterli mi? Teşekkür ederim cevaplarınız için

Kasım ayında kuşumun gözünün etrafında sarılık fark ettim ve ertesi gün gözü şişmişti. Ardından veteriner terramiycn krem kullanmamı önerdi ama fayda etmedi. Araştırmalarım sonucunda terramiycn krem ve gentagut damla kullanmaya başladım ikisininde ikinci kutusuna geçtim ama işe yaramadı bende uzun süreli kullanımda gözüne zarar vermesin diye bıraktım. Geçer gibi oluyor ve yeniden çoğalıyor. Yaklaşık 10 güne yakındır ara veriyorum kullanmıyorum ne kullanmalıyım ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim
gentavet g göz damlası kullandınız mı? Benim kuşumda işe yaramıştı gözü kapanmıştı sabah akşam bir damla şeklinde uyguladım. Uygularken kuşununuzu hemen damladan sonra bırakmamalısınız. Damla bir kaç saniye gözde kalmalı.

Kafesi sık sık temizliyorum aslında ama bir süredir hastaydım temizleyemedim o ara gözü böyle oldu zaten sanırım kafesten mikrop aldı. Peki netira veya kontil kullanırken ayriyeten krem kullanmama gerek var mı, yoksa damla yeterli mi? Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Kafesi Doğanay beyin dediği gibi dezenfekte ediniz. Gaga taşı minerel bloklara dışkı yaptıysa atın yenisini alın ben öyle yapmıştım tunekleride temizleyin. Sürtünme yada kendisini kaşıyorsa tüy dönemlerinde bu çok fazla olur mikrop kapmış olabilir. Bulunduğunuz ilde İlkadım ilçesi Kazımkarabekir mahellesi Mevlana kapı sokak no:29 bir veteriner hekim var baya tecrübeli birisi. İmkanınız varsa uğrayın bilgi alın kuşlar konusunda bilgili.

Son düzenleme:
Kafesi Doğanay beyin dediği gibi dezenfekte ediniz. Gaga taşı minerel bloklara dışkı yaptıysa atın yenisini alın ben öyle yapmıştım tunekleride temizleyin. Sürtünme yada kendisini kaşıyorsa tüy dönemlerinde bu çok fazla olur mikrop kapmış olabilir. Bulunduğunuz ilde İlkadım ilçesi Kazımkarabekir mahellesi Mevlana kapı sokak no:29 bir veteriner hekim var baya tecrübeli birisi. İmkanınız varsa uğrayın bilgi alın kuşlar konusunda bilgili.
Maalesef yaklaşık 2 saat uzaklıktayım ilkadıma ve aracım yok. Bulunduğum yerdeki veterinerlere götürdüm ama sadece terramiycn verdiler

Ben hep gentagut ve teramycin ile tedavi ettim. Olumlu sonuç aldım. Kontil kullanırdım eğer işe yaramadıysa. Ek olarak ılık çay pansumanını da ihmal etmeyiniz.