Kuşumun Hastalığı Hakkında Yardım

Şıkırım G.

iyikus.com Üyesi
Merhabalar herkese. Kuşum iki gündür kabarık hareketsiz ve sürekli uykulu, iştahı da az. Altını yeni temizledik şu ana kadar iki dışkısı oldu onları ekliyorum bu dışkılar baya kötü kokuyor. 5 gündür 100 ml suya 6-7 damla triflucan ekliyorduk. Acaba bakteriyel bir enfeksiyon mudur? Ceresi açık renk iken böyle son 1 haftadır kahverengi oldu. Kötü koku ile araştırdığımda e coli ve salmonella çıkıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. (İlk dışkı resmindeki mavilik sanırım etrafına kağıdın altındaki boya çıkmış)

Ekli dosyalar

• IMG_3526.jpeg
    IMG_3526.jpeg
    94.5 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG_3525.jpeg
    IMG_3525.jpeg
    105.1 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_3524.jpeg
    IMG_3524.jpeg
    234 KB · Görüntüleme: 1
  • IMG_3523.jpeg
    IMG_3523.jpeg
    253.7 KB · Görüntüleme: 1
Merhaba, kötü koku demeseniz ilk olarak ben de kursak sorunlarından şüphelenirdim. Muhtemel bakteriyel bir problem. Bactrim veya sulphamazethine temin ediniz.

Merhaba, kötü koku demeseniz ilk olarak ben de kursak sorunlarından şüphelenirdim. Muhtemel bakteriyel bir problem. Bactrim veya sulphamazethine temin ediniz.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için yarın inşallah temin ederiz hemen. İki kuşum da aynı kafeste yaşıyor birinde hastalık varsa diğerinde de vardır, strese girmesinler diye ayırmadık ancak ayırmamız daha mı iyi olur? Diğerine de boşuna antibiyotik vermiş olur muyuz?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için yarın inşallah temin ederiz hemen. İki kuşum da aynı kafeste yaşıyor birinde hastalık varsa diğerinde de vardır, strese girmesinler diye ayırmadık ancak ayırmamız daha mı iyi olur? Diğerine de boşuna antibiyotik vermiş olur muyuz?
iki kuş içinde kullanmalısınız. Ardından tüm kafes ve ekipmanları kaynar su ile dezenfekte edilmeli.