Kuşumun kanadı titriyor ve uykulu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hasan.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan.

Veteran
@Doğanay Y. @Taha Aktaş @Muratsani @VBZE433

Arkadaşlar kuşum düne kadar çok iyiydi maşallah diyelim lütfen ama bugün sabah uykulu idi şimdi beni çıkar diye bağıran kuş artık bağırmayıp uyuyor ve uyurken kanadını titretiyor. Herhangi bir tüylerini kabartma durumu yok ama kanadını titretiyor dışkısı böyle videosu da böyle. 2 suluğuna da röhnfried vitamin koydum ne yapabilirim başka?

Biz sahura kadar uyanigiz boncuk da televizyon odasında saat 1 bucuğa kadar tv açık acaba uykusunu alamadi o yüzden mi uyuyor ben mi korkuyorum? Ama neden kanadını titretiyor onu bilemedim nolur yardım

IMG_20210420_111427.jpg

Arkadaşlar şimdi kustu kuşum ya çok ağlıyorum napmam lazım

Ekli dosyalar

• IMG_20210420_111420.jpg
    IMG_20210420_111420.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 5
Ortam çok sıcak olmadığı halde kuşunuz durgun ve kendini serinletmek istiyorsa ateşi var genellemesi yapıyoruz. Bu da genelde üşütmeye delalet ediyor. Ortam ısısı sabit ve hava akımı olmasın. Dışkılar çok kötü değil.

Vitamin ve probiyotik desteği ile atlatılabiliyor. Beslensin mutlaka (kızıl darı çok iş görür) Evcil ise elinizde güçsüz mü anlarsınız. Ama hasta kuş sürekli ele akınmamalı.

Emin olmak için veteriner desteği alabilirsiniz.

Oyla 0
Kuş ne olduktan sonra böyle oldu? bir sesten yada başka birşeyden sonra mı böyle oldu?

Oyla 0
Zannetmiyorum ancak ani sesler olumsuz etkileyebiliyor bazen. Yorgunluk belirtileri de gösteriyor ama dışkısı problemli biraz.

Oyla 0
Ortam çok sıcak olmadığı halde kuşunuz durgun ve kendini serinletmek istiyorsa ateşi var genellemesi yapıyoruz. Bu da genelde üşütmeye delalet ediyor. Ortam ısısı sabit ve hava akımı olmasın. Dışkılar çok kötü değil.

Vitamin ve probiyotik desteği ile atlatılabiliyor. Beslensin mutlaka (kızıl darı çok iş görür) Evcil ise elinizde güçsüz mü anlarsınız. Ama hasta kuş sürekli ele akınmamalı.

Emin olmak için veteriner desteği alabilirsiniz.
Abi çok teşekkür ederim biz şimdi 4 tane veterinere gittik çoğu kuşlardan anlamıyor ama bir tanesi az çok anlıyor o baktı kuşun poposuna. Kuşun poposu tertemiz dışkı lekesi falan yok ama gözlerine baktı üşütmüş dedi 3 gün boyunca bunu kullan suluğuna 4-5 damla damlat dedi. Antibiyotikmiş. Şu anda kuşumun durumu maşallah çok iyi o videodaki gibi değil konuşuyor eğleniyor falan. Söyle bir şey rengi probiyotiğe benziyor. Antibiyotik dedi adam. Biz de üşütmüş deyince doğalgazı iyice yukarı çıkardık ev oldukça sıcak öyle cehennem sıcağı gibi değil ama sıcak yani. Dün ben camı açmıştım Boncuk tam uyuyacakken böyle 3-4 dakika boyunca. Sanırım oradan cereyan yaptı çünkü hava soğuktu. Çok daha dikkatli olacağım inşallah boncuk iyileşirse.

IMG_20210420_133427.jpgIMG_20210420_133418.jpg

Oyla 0
@Benzersiz abi yok dün akşam çıkardım oldukça keyifliydi maşallah. Hiç anormal bir şey olmadı hiçbir şey olmadı. ama bugün halsizdi kustu biraz sonra ben ağladım veterinere gittik kuşun üstüne battaniye örttük veterinere falan gittik adam o yukarıdaki antibiyotiği verdi bana şu an eskisi gibi değil maşallah çok daha iyi şu anda. Patates koydum falan şimdi. Bir de evin sıcaklığını baya artırdık. Dün Boncuk uyurken cami 3-4 dk açmıştım heralde ordan oldu. Daha dikkat edeceğim inşallah.

Oyla 0
Zannetmiyorum ancak ani sesler olumsuz etkileyebiliyor bazen. Yorgunluk belirtileri de gösteriyor ama dışkısı problemli biraz.
Abi dışkı için ne yapabilirim şu an altı değişik peçete koydum dışkı yapınca biraz atarım. Üşütmüş olabileceğini düşünüyoruz bu yüzden evin sıcaklığını artırdık. Maşallah şu anda çok çok daha iyi. Veteriner abi de yukarıdaki resimdeki şeyi verdi bana bunu kullan dedi. Dün gece biraz hava soğuktu ve cam açmıştım ondan oldu herhalde :( inşallah daha dikkatli olacağım. @Doğanay Y.

Son düzenleme:
Oyla 0
Bir kaç günlük dışkılar olduğu için resimde en yenilerine bakmaya çalıştım. Üşütünce veya üşütme kaynaklı seyreden sindirim gibi başka rahatsızlıklar da hortlayınca dışkılar etkileniyor.

O antibiyotik en geniş spektrumlu veterinerlerin en çok verdiği türden. Kullandıysanız faydası olacaktır mutlaka zamanla. Ama iyilşeme sürecindeki kuşun tekrar hastalanmaması için iyi önlemler almak lazım.

Oyla 0
Bir kaç günlük dışkılar olduğu için resimde en yenilerine bakmaya çalıştım. Üşütünce veya üşütme kaynaklı seyreden sindirim gibi başka rahatsızlıklar da hortlayınca dışkılar etkileniyor.

O antibiyotik en geniş spektrumlu veterinerlerin en çok verdiği türden. Kullandıysanız faydası olacaktır mutlaka zamanla. Ama iyilşeme sürecindeki kuşun tekrar hastalanmaması için iyi önlemler almak lazım.
Abicim tekrar teşekkür ederim şimdi yeni dışkılar yaptı onların fotosunu da atıyım bazıları yeni bazıları eski bence eski fotoğraftaki dışkılara göre gelişme var biraz iz bırakıyor ancak ama yinede sana sorayım. Abi bir de özür dilerim fotoğrafları düz çekmeme rağmen yan çıkmış
IMG_20210420_184642.jpg
IMG_20210420_184634.jpg
IMG_20210420_184627.jpg
IMG_20210420_184624.jpg

Oyla 0
iyikus.com yeni politikaları gereği görseller kaldırılmıştır.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Tedavi esnasında probiyotik verilebilir, ancak katıksız su da tüketmesi gerekli. Bu sebeple tedavi sonrası probiyotik verebilirsin 2-3 gün Hasan.

Daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Tedaviye bugün başladın sanırım?

Oyla 0
Tedavi esnasında probiyotik verilebilir, ancak katıksız su da tüketmesi gerekli. Bu sebeple tedavi sonrası probiyotik verebilirsin 2-3 gün Hasan.

Daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Tedaviye bugün başladın sanırım?
Abi teşekkür ederim öncelikle. Kuşumun 2 suluğu var o antibiyotikli suyu içsin diye diyerini çıkarttım yarın o çıkarttığım suluğu takayım mı? Eğer takacaksam katkı maddeleri vitamin falan ekleyeyim mi yoksa sade mi vereyim?

Evet abi bugün başladım tedaviye. Düne kadar bir sorun yoktu sabah ateşlenmiş akşam camı açmıştım herhalde ondan usuttu bir de çok rüzgar vardı geceleyin. Daha dikkatli olacağım inşallah şu anda maşallah durumu çok daha iyi. Ötüyor oynuyor çıkarttım uçtu kaçtı falan daha iyi maşallah şu anda. Evin sıcaklığını iyice artırdık hiç üşümez artık

Oyla 0
Abi teşekkür ederim öncelikle. Kuşumun 2 suluğu var o antibiyotikli suyu içsin diye diyerini çıkarttım yarın o çıkarttığım suluğu takayım mı? Eğer takacaksam katkı maddeleri vitamin falan ekleyeyim mi yoksa sade mi vereyim?

Evet abi bugün başladım tedaviye. Düne kadar bir sorun yoktu sabah ateşlenmiş akşam camı açmıştım herhalde ondan usuttu bir de çok rüzgar vardı geceleyin. Daha dikkatli olacağım inşallah şu anda maşallah durumu çok daha iyi. Ötüyor oynuyor çıkarttım uçtu kaçtı falan daha iyi maşallah şu anda. Evin sıcaklığını iyice artırdık hiç üşümez artık
İnşallah en kısa sürede atlatır?

Yok, takma. Çünkü yararlanma dueumu 2 sulukta farklılık sağlar. O nedenle tedavi bitimi başlarsın?

Oyla 0
İnşallah en kısa sürede atlatır?

Yok, takma. Çünkü yararlanma dueumu 2 sulukta farklılık sağlar. O nedenle tedavi bitimi başlarsın?
İnşallah abi. Şu an ışığını kapattım uyusun dal darı keyfi yapıyordu ama yarıda kaldı olsun :D Tamam abi teşekkür ederim ek suluk takmayacağım. Bir de veterinerdeki abi şöyle dedi kuşa vereceğin suyu önceden kaynat sonra soğut öyle ver dedi. Bunu yapayım mı abi sence gerek var mı? Ve zararlı mı size sormak istedim.

Oyla 0