Kuşumun Kusma Haraketi Yapması boğazına bişey takılmış gibi davranması

aleynagunesxx

iyikus.com Üyesi
Şimdi mubabbet kuşum bu sıralar fark etmedim ama arada bir yapıyor,kusma haraketi yapıyor ama bişey kusmuyor hasta değil eminim. Yada mesela Boğazına bişey takılmış gibi kafasını yukarı aşağı sallıyor tiftik tiftik ses çıkarıyor hani bizler hapşururken ard arda gelen o hapşırma vardır ya buda öyle bi ses çıkarıyor ama ağzından sıvı veya bişey gelmiyor. Nadir fark ediyorum nedeni nedir

Kuşunuzda kursak mantarı ya da ilerlemiş bir hastalık mevcut. Aynı zamanda yoğun tüye girmiş. Yeterli beslenemiyor da olabilir. Yemin taze olduğundan emin olunuz.
Bu kusma durumu hep bu şekilde ise mutlaka veteriner görmeli.

Oyla 0
Birincisi kuş tüyde. Tüy dökümünü rahat atlatması için b kompleks takviyesi lazım. Bu hareketi dediğim gibi bir kaç sebepten yapabiliryorlar. Eski attığınız dışkılar çok net değil, o yüzden net bişey söyleyemiyorum, ama koksidiyoz dışkılarına benziyor. Tabiki daha net çekilmiş dışkı resimleri atsaydınız daha iyi olurdu...

Oyla 0
Birincisi kuş tüyde. Tüy dökümünü rahat atlatması için b kompleks takviyesi lazım. Bu hareketi dediğim gibi bir kaç sebepten yapabiliryorlar. Eski attığınız dışkılar çok net değil, o yüzden net bişey söyleyemiyorum, ama koksidiyoz dışkılarına benziyor. Tabiki daha net çekilmiş dışkı resimleri atsaydınız daha iyi olurdu...
Bu gün severken göğüs kemiği elime deydi sanırım zayıflaması felan filan koksidiyoz olabilir zayıfladoğından olmalı ben hayatımda ilk kez baktığım için yeni yeni deneyim kazanıyorum tabi kuşunu çok iyi tanıyorum ama zayıflama gibi durumları anlayamıyorum hem veterinere hemde dediğiniz alacağım Doğanay abinin dediği gibi de daha iyi beslenin sağlarım

Oyla 0
Birincisi kuş tüyde. Tüy dökümünü rahat atlatması için b kompleks takviyesi lazım. Bu hareketi dediğim gibi bir kaç sebepten yapabiliryorlar. Eski attığınız dışkılar çok net değil, o yüzden net bişey s1öyleyemiyorum, ama koksidiyoz dışkılarına benziyor. Tabiki daha net çekilmiş dışkı resimleri atsaydınız daha iyi olurdu...
Bu gün çektim gerçekten bu kadar oluyor

Oyla 0
Açıkçası koksidiyoz ile mantar arasında kaldım. Ben sizin yerinizde olsaydım önce koksidiyoz için caremycin daha sonra mantar için fungostatin kullanırdım. Bunlardan öncede 3 gün b kompleks takviyesi yapardım. B kompleks içinde bemiks ampulü tavsiye ederim. Tabi ben sadece öneride bulunuyorum. Kullanıp kullanmamak size kalmış. ilaçları alırsanız kullanım şeklini yazarım. Geçmiş olsun...

Oyla 0
Açıkçası koksidiyoz ile mantar arasında kaldım. Ben sizin yerinizde olsaydım önce koksidiyoz için caremycin daha sonra mantar için fungostatin kullanırdım. Bunlardan öncede 3 gün b kompleks takviyesi yapardım. B kompleks içinde bemiks ampulü tavsiye ederim. Tabi ben sadece öneride bulunuyorum. Kullanıp kullanmamak size kalmış. ilaçları alırsanız kullanım şeklini yazarım. Geçmiş olsun...
Yani veterinere götürmeden bunları alsam yeterli olucaksa yarın ben bunları alayım yazarım size çok teşekkür ederim çok güzel ilgilendiniz <3

Oyla 0
Bence veterinere götürünüz. Dışkısı çok kötü değil ama farklı bir problemi olabilir. Hem rutin bir kontrol gibi düşünün. Bence daha iyi olur bu

Oyla 0
Gitmeden önce arayıp bilgi ve randevu al, Anastasia hanımı sor o daha çok anlıyormuş kuşlardan. @Eyunal 'ıda etiketliyelim online olursa tel no yazar.
Yumurta yedirdim daha yeni onuda söyleyeyim bazen dışkılar yediği yiyeceklere göre oluyor muş ya bunu anlık şu an çektim. Bu arada benim Kızılayda işim var kuşumu götürmeden konuşmak için gideceğim o veterinere.

Oyla 0
Yumurta yedirdim daha yeni onuda söyleyeyim bazen dışkılar yediği yiyeceklere göre oluyor muş ya bunu anlık şu an çektim. Bu arada benim Kızılayda işim var kuşumu götürmeden konuşmak için gideceğim o veterinere.

Dışkıya baktım benim önerim hala aynı. Dediğim ilaçları tavsiye ediyorum hala. Ancak veterineerin yapıcağı dışkı incelemeside önemli tabiki. Veterinere götürdüğünde gelişmeleri tekrar yazarsın...

Oyla 0