Kuşun gece silkelenme hareketi yapması

emine Ç.

iyikus.com Üyesi
dişi kuşum 4 yaşında kursak mantarı atlattık bir ay önce. Şimdi düzenli probiyotik kullanıyoruz veteriner tavsiyesiyle. Hasta olduktan sonra iyice paranoyak oldum. Sabah dışarı ilk çıkarınca aynaya ve parlak cisimlere kafa sallıyor başta mantar yeniden mi başladı diye veterineri aradım onlarda çiftleşme dönemi geliyor dedi. Son zamanlarda karanlık yerlere girme isteği arttı özellikle evdeki herkesin içine giriyor.+ popo kaldırıyor bana gün içinde. Bende bu hareketi hastalığa yormak istemedim. Yemede icmede sıkıntı yok. Asıl sorum birde geceleri sadece silkelenme hareketi yapıyor onuda duyuyorum. Sizce normal midir. Kafesi düzenli dezenfekte ediyorum. Ben yatakta hareket edince o da silkeleniyor. Dediğim gibi hastalik atlatınca herşeyde bir şey aramaya başladım. Umarım ben kafamda kuruyorumdur. Sizce edisrlenmeli miyim. gündüzleri öyle bir silkelenmeye çok şahit olmadım gece oluyor

Kızışmış hocam eğer yavru istiyorsanız eş alabilirisiniz. Gece silkelenmesi de ciddi bir sorun değil. Arada yaparlar. Ama sık sık oluyorsa. Tünek bağlantı noktalarını kontrol edin. Birde yarın sabah tünediği tüneğin altına bakın dışkılar bir noktada mı birikmiş yoksa dağınık halde mi diye..

Kızışmış hocam eğer yavru istiyorsanız eş alabilirisiniz. Gece silkelenmesi de ciddi bir sorun değil. Arada yaparlar. Ama sık sık oluyorsa. Tünek bağlantı noktalarını kontrol edin. Birde yarın sabah tünediği tüneğin altına bakın dışkılar bir noktada mı birikmiş yoksa dağınık halde mi diye..
yok yavru istemiyorum. Silkenlenme dediğim gibi gece dikkatimi cekiyor. Dışkıların birikme şekli ne için çok merak ettim

Gece onu huzursuz eden birşey var mı yok mu onu anlamak için. Normalde gece sabit dururlar hareket etmezler yeterli ışık yoksa.

Gece onu huzursuz eden birşey var mı yok mu onu anlamak için. Normalde gece sabit dururlar hareket etmezler yeterli ışık yoksa.
tamam sabah yazıcam. Değişiklik olarak üstüne örttüğüm örtüyü değiştirdim bunun etkisi olur mu? bir haftadır değişti örtü şimdi aklıma geldi bu huzursuz ediyor olabilir mi 4 yıldır aynı örtüyü örtüyordum

tamam sabah yazıcam. Değişiklik olarak üstüne örttüğüm örtüyü değiştirdim bunun etkisi olur mu? bir haftadır değişti örtü şimdi aklıma geldi bu huzursuz ediyor olabilir mi 4 yıldır aynı örtüyü örtüyordum
Alakası olacağını sanmam. Örtüye zaten alışkınsa gece rengini bile göremez. Bence siz kılı kırk yarıyorsunuz şuan :)

Geri