Kuşun hapşırması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kraleu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kraleu

Yeni Üye
Kuşum parmağımda onunla konuşurken yüzüme hapşırdı bundan dolayı bana geçebilecek bir hastalık varmı ve diğer bir sorum kuşum neden hapşırıyor?

Kuşum parmağımda onunla konuşurken yüzüme hapşırdı bundan dolayı bana geçebilecek bir hastalık varmı ve diğer bir sorum kuşum neden hapşırıyor?
Merhabalar. Kuşlar, zaman zaman boğazlarına bir şey takıldığında, burunlarına toz girdiğinde çıkarmak için, hızlı hızlı su içtikleri için vs. gibi durumlarda hapşurabilirler. Kuşunuz yüzünüze doğru hapşurduğunda, size geçecek herhangi bir hastalığın olduğunu düşünmüyorum. Hapşurma normaldir fakat bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Soğuk algınlığı gibi. Eğer kuşunuzda herhangi bir halsizlik yoksa-ki sizinle oynuyormuş, hasta olduğunu sanmıyorum- normal bir durum olduğunu düşünüyorum.

Oyla 0
Muhabbet kuşlarından insanlara geçen hastalıklar vardır ancak eğer kuşunuza iyi bakıyorsanız temizliğine özen gösteriyorsanız merak etmeyin onda olmaz size de bulaşmaz. Bu hastalıklar parazit gibi hastalıklardır geçerse zaten bariz fark edilir. Kuşunuzda da varsa farketmemek zordur. Su içtiklerinde, toz kaçma gibi durumlarda hapşıra bilirler.

Oyla 0