Kuşun popo kısmında kanama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selma19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selma19

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum dişi 8 aylık 2 ay oldu alalı poposunu kenarları kan sürekli gagasıyla kanatıyor dışkı yapmada zorlanıyor ses çıkarıyor yemesi içmesi iyi yardım edin lütfen

Muhabbet kuşum dişi 8 aylık 2 ay oldu alalı poposunu kenarları kan sürekli gagasıyla kanatıyor dışkı yapmada zorlanıyor ses çıkarıyor yemesi içmesi iyi yardım edin lütfen

Kuşun poposunu kontrol edin kızgınlık yumurtası varmı diye. Eğer yumurta yok ise kabızlık olabilir. Yada bir hastalık durumu...

Poposunun bir resmini çekin ve dışkılarının resmini çekin bir bakalım...

Bunların dışında veteriner imkanınız var ise götürün mutlaka....

Oyla 0
Kuşun poposunu kontrol edin kızgınlık yumurtası varmı diye. Eğer yumurta yok ise kabızlık olabilir. Yada bir hastalık durumu...

Şuanda elimde dışkı resmi yok ama yarın mutlaka atıcagım veterinere götürdüm hiç birşey anlamadılar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210116_214557.jpg
    Screenshot_20210116_214557.jpg
    152.2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20210116_214614.jpg
    Screenshot_20210116_214614.jpg
    300.7 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_20210116_214547.jpg
    Screenshot_20210116_214547.jpg
    250.2 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
Her sabah baktığımda kan oluyor gagası ile sürekli oynuyor orasıyla kanatıyor iyileştiremiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210116_214614.jpg
    Screenshot_20210116_214614.jpg
    300.7 KB · Görüntüleme: 16
Oyla 0
Kanlı ishal olmuş bu şekilde kuş bakılmaz çok ilerlemiş hastalığı. Kan ishal dışkısıyla geliyor ve popo kısmına yapıştığından kuş gagası ile temizlemeye çalışıyor. Veterinere götürün. Çok az zamanı kalmış olabilir.

Oyla 0
Kanlı
Kanlı ishal olmuş bu şekilde kuş bakılmaz çok ilerlemiş hastalığı. Kan ishal dışkısıyla geliyor ve popo kısmına yapıştığından kuş gagası ile temizlemeye çalışıyor. Veterinere götürün. Çok az zamanı kalmış olabilir.
Kanlı dışkı yapmadı normal dışkı yaptı sürekli yem yemesi su içmesi uçması felan da gayet iyi veterinere götürdüm ve hiç birşey yapmadı inceledi bir şeyde diyemedi anlamadı

Oyla 0
O bölge çok sıkıntılı görünüyor. Bu şekilde kanlanma durumu ilerlemiş bir durumu gösteriyor. Ne yapılabilir araştırmak lazım çünkü çok sık denk gelinen bir problem değil.

Oyla 0

iyikus.com yeni politikası nedeni ile bu yorumdaki görseller silinmiştir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
yem mi var dışkı içinde?
Arkadaşların dediği gibi yumurta sıkışmaları, o bölgenin enfeksiyon kapması ya da tahriş olma durumlarında ve kanlı ishal problemlerinde bu tip kırmızılaşma oluyor. Antiseptik ürünler sürmek iyi gelebilir ancak yeterli olur mu emin değilim.

Oyla 0
yem mi var dışkı içinde?
Arkadaşların dediği gibi yumurta sıkışmaları, o bölgenin enfeksiyon kapması ya da tahriş olma durumlarında ve kanlı ishal problemlerinde bu tip kırmızılaşma oluyor. Antiseptik ürünler sürmek iyi gelebilir ancak yeterli olur mu emin değilim

yem mi var dışkı içinde?
Arkadaşların dediği gibi yumurta sıkışmaları, o bölgenin enfeksiyon kapması ya da tahriş olma durumlarında ve kanlı ishal problemlerinde bu tip kırmızılaşma oluyor. Antiseptik ürünler sürmek iyi gelebilir ancak yeterli olur mu emin değilim.
Sürekli gagası ile ortasındaki kabuk baglamış kanı kanatıyor ona zarar veririm antiseptik ürünler? Zeytinyağı sürüyordüm bir kaç gün önce işe yaramadı

Oyla 0
o bölgeyle oynamaması için boyunluk kullanabilirsiniz. Veterine danışırsanız bu konuda yardımcı olabilirler. Yahut sizde yapabilirsiniz.
Krem zarar vermeyecektir.

Oyla 0
Bir çok şekilde uyuması mümkün. Yem yiyebileceği düzeyde ayarlanmalı. Örneğin
unnamed (3).jpg

Oyla 0
Selma hanım bir süre kuşun poposuna batikon sürün. Daha sonra tekrar değerlendirelim...

Oyla 0