Kuyruğu sağa sola sallamak

GüzelKuş

Veteran
Selam arkadaşlar...
Erkek yaklaşık 2,5-3aylık muhabbet kuşum var gayet iyi geçiniyoruz fakat kendini sevdirmiyordu 3günlük seyahata çıktım bu dönemde kuşumu dükkana bıraktım kafesi kapalı kaldı ama bakımı elemanlar tarafından yapıldı döneli bir hafta oldu eşim ve oğlum daha dönmediler şimdi ikimiziz evde döndüğüm günden beri kuşum artık yüz ve cene altından kendini sevdiriyor birde önceden gel komutuna her zaman uymazken şimdi her çağırdığımda geliyor saatlerce omuzum da kafamda zaman geçiriyor sanki kıymetimi anladı.
Gğnün büyük bölümü kafesi açık kalıyor sadece ben dışarı çıktığım zaman veya gece kafese koyup kapatıyorum koymadan önce illaki bir kaşıma fastı geçiyoruz bazen çok sevdiğim için abartıyor olabilirim kuş bundan rahatsız olmuyor gibi geliyor bana tüyleri birbirine girdiği oluyor kafese koyduktan sonra kurupunu sağa sola çok hızlı bir şekilde bir kaç kez sallıyor önceden bu hareketi hiç görmedim ne anlama geliyor bu hareketi?
Birde kuşu fazla okşamak tüylerini hani olur ya yzun saçları birbirine katarız öle yapmanın bir sakıncası olurmu?
Aslında yapmak istemiyorum ama çok seviyorum kuşumu elimde olmadan sistem dışı bir hareket oldu bende tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Kuyruğunu sağa sola sallamak normal bir durumdur.Tüylerini düzelmek için yaparlar genelde.Ve keyiflerinin yerinde olduğunu gösterir.