Kuyruk atması,kabızlık sorunu

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
merhabalar,kuşumun yaklaşık 1 aydır kuyruk atması var.sanki poposundan nefes alip veriyor.ayrıca popo tüyleri döküldü.poposu epeyde şişti.biraz indi.sürekli kabız ve dışkısı tüylerine yapışıyor

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
sürekli aralıksız bu şekilde.7 aylik bi dişi.eşi yok.yumurta sıkışması olabilirmi?dışkıları bazen oldukça büyük.genel hali çok hareketli neşeli

Oyla 0

Atahan Derman

Forum Sakini
Poposuna elinle birazcık zeytinyağı sürebilirsiniz.Ayrıca 1 damla Ağızdan damlatın.Konuya hakim olan arkadaşlar daha yardımcı olurlar.

Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Kuşunuz kabız olduğunda aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

1-Öncelikle daha çok K vitamini yönünden zengin besinler verebilirsiniz; ıspanak-brokoli-roka-kıvırcık-salatalık gibi.
2-Divitsol tarzı bir yem premiksi işinizi görebilir.
3-Anason ve Rezene çayları da kabızlığa iyi geliyor.
4-2 gün probiyotik kullanabilirsiniz.
5-Lahana ve Şalgam tohumu da kabızlığı azaltıyor. Özellikle lahana tohumu bağırsak parazitleriyle mücadelede doğal yollardan bir tanesi.

Eğer düzelmez ise şırınganın iğnesini çıkarıp poposuna iki damla kadar zeytinyağı sıkabilirsiniz..

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
Kuşunuz kabız olduğunda aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

1-Öncelikle daha çok K vitamini yönünden zengin besinler verebilirsiniz; ıspanak-brokoli-roka-kıvırcık-salatalık gibi.
2-Divitsol tarzı bir yem premiksi işinizi görebilir.
3-Anason ve Rezene çayları da kabızlığa iyi geliyor.
4-2 gün probiyotik kullanabilirsiniz.
5-Lahana ve Şalgam tohumu da kabızlığı azaltıyor. Özellikle lahana tohumu bağırsak parazitleriyle mücadelede doğal yollardan bir tanesi.

Eğer düzelmez ise şırınganın iğnesini çıkarıp poposuna iki damla kadar zeytinyağı sıkabilirsiniz..
anladim peki kuyruk atmasının kabızlikla bir alakasi olabilirmi?

Oyla 0

Atahan Derman

Forum Sakini
foto öncesi zeytinyaği damlatmiştim zaten şu an kaşınıp duruyor?ağizdanda vereyim teşekkürler
Kızgınlık yumurtası atıyor olabilir.Bazen kuşlar dışkılarını hemen
evet kabızlık
Ondandır büyük ihtimal.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuş yağlanmaya müsait gibi görünüyor. Ancak yumurta oluşumu gibi bir durum söz konusu değil fotoğrafa göre. Kuyruk atma temel 3 sebepten olabilir; tüy dönemi, solunum ve kursak enfeksiyonlarında. Sizinki daha çok kursak problemi gibi.

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
Doğanay bey kursak enfeksiyonu için ilaç kullandım sizin önerilerinizle.tekrarlamak gerekirmi sizce

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
genel durumu bu.cere rengine ne diyorsunuz.kızgınlık döneminde bu kadar koyu olduğu söyleniyor doğrumudur?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ilaç sonrası toparlamadı ise tekrar kullanmaya gerek yok o halde o ürünü. İnanılmaz kızışma belirtisi evet. Son evre ve açılacaktır yakında rengi

Oyla 0