iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,960
Çözümler
36
Tepki puanı
10,636
Yaş
29
Konum
Ankara
Lacewing Mutasyonunu Elde etmek
Lacewing çeşidi 1948 yılından beri yetiştirilmektedir. İlk lacewing mutasyonu inos bir dişiyle, açık yeşil renklerde bir erkek muhabbet kuşundan çıktığı söyleniyor.
Inolar gibi cinsiyete bağlı bir mutasyon türüdür ve bu nedenle genelde dişilerde görülmektedir. Erkek muhabbet kuşları, Lacewing için bölünemez. Çıkacak yavrular, cinsiyete bağlı resesif kalıtım genetik teorisi nedeniyle yalnızca görselde ki gibi Lacewing kuşlar veya dantelsiz inolar gibi çıkacaktır.
lacewings.jpg
Lacewing Muhabbet Kuşu Mutasyonu Nasıl Elde Edilir?
Mutasyon elde edilirken gri faktör kuşların, inos dişilerle eşleşmesi sonucu elde edildiğine rastlanmıştır. Bir diğer eşleme varyetesi ise tarçıni gök mavi spangle yada açık yeşil spangle ile dişi lutinonun eşleşmesinden çıkan Lacewingler meydana gelmektedir. Eğer tarçıni bir kuşla, inos eşleşmesi yapılırsa kahve benekli, vasıf olarak daha iyi görünen, beklenen ve istendik Lacewing yavruların çıktığı ortaya çıkmıştır. Tabi her kuluçkada 1 yavru oluyor yahut olmuyor.
Lacewing Resimleri;
Görsel - Lacewing Muhabbet Kuşu Resimleri
 
Son düzenleme:
Üst Alt