Lütfen acil yardımcı olun

GülşahKandemir

Forum Sakini
Kuşumda bir süredir videodaki gibi sıkıntılar var bir kaç şey kullandım fakat sonuç yok onu kaybetmekten cok korkuyorum kendisi 9 yaşlarında

merhaba geçmiş olsun. Öncelikle ayna çıkartılmalı.

Kuşun durumu biraz ilerlemiş. Tavsiyem veterinere götürülmesidir.
Flagy bu evrede pek yeterli olmuyor ama triflucan başlanabilir. Aynı zamanda hafif antibiyotik içeren vitaform alınarak desteklenebilir. 5 günlük süre sonrası probiyotik + vitamin mutlaka verilmeli.

* Bu aşamadaki kuş genelde az yem yiyor. Eğer bu şekilde olursa elle besleme yapmanızı öneririm. (besleme aparatı ile)

**triflucan artık kolay bulunmadığı için aynı ürünün kapsül formu var flucan. Onu kullanabilirsiniz. 1 litre suya 1 kapsül.

Oyla 0
Kuşuma levadox diye bi ilaç kullandım bundan iki ay önce falan astımı olduğu için (tetrasiklin etken maddeli). Ondan sonra bi kaç kez daha kullandım ve kuşum böyle bi hastalığa yakalandı. Burnundan sarı yapışkan bişey akıyor sürekli hapşırıyor ve boğazına birşey takılmış gibi yapıyor. Mantardan yada parazitten şüphelendim o yüzden flagy kullanmayı deneyecektim. Daha fazla antibiyotik kullanmak istemiyorum kuşuma. Cevabınız için teşekkür ederim.

Oyla 0