Lütfen çok acil yardım ☹️

Cicikuşşı

Forum Sakini
Muhabbet kuşumun gagasının altında mantar vardı kremle geçirdik ama bu sefer yanında da çıktı 2 haftadır krem sürüyoruz dün kabarık uyudu hep ve kustu bugün de yem yemesine baktım sadece aspur seçiyor içinden diğerlerini yemiyor gagası biraz uzadı acaba ondan mı . Kabarık duruyor ne yapmalıyım biraz da ishal gibi

Ekli dosyalar

• 36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Hangi ilacı kaç gün ve hangi dozajda kullanmıştınız? Birde güncel dışkılarını atarmısınız..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kuşçu bir kür uyguladı kutunun içindeydi adını bilmiyorum çay kaşığının ucu kadar verdi galiba ilacı güncel dışkıları böyle kafese böyle yapmış ama dışardayken elime 3 defa falan yaptı gayet güzeldi dışkıları böyle değildi neden böyle oldu bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 43A85031-37E9-4E83-B1E9-33289278B8B0.jpeg
    43A85031-37E9-4E83-B1E9-33289278B8B0.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 26
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Yarın kuşçuya verdiği ilacın ismini yada etken maddesini sorarmısın. Ona göre tekrar değerlendirelim. Verdiği ilacı bilmeden yeni bir ilaç uygulamak bizi yanıltabilir. Kuş tam olarak iyileşmemiş. Farklı hastalıklarda olabilir. Bu yüzden kullandığınız ilacı bilmek zorundayız. Eğer bizim dediğimiz fungostatin yada triflucan ilaçlarından birini kullansaydınız aklımda farklı bir tedavi vardı. Ancak kuşçu hangi hastalık için hangi tedaviyi uyguladı bilmiyoruz. Daha öncede söylediğimiz gibi kuşta birden fazla hastalık etkeni olabilir...

Ve yarın gün içinde yaptığı bütün dışkıların resmini çekip buraya atın. Kafese de beyaz peçete serin daha iyi olur. Yarın akşam inşaallah tekrar bir değerlendirme yapıp bir yol çizeriz..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Yarın kuşçuya verdiği ilacın ismini yada etken maddesini sorarmısın. Ona göre tekrar değerlendirelim. Verdiği ilacı bilmeden yeni bir ilaç uygulamak bizi yanıltabilir. Kuş tam olarak iyileşmemiş. Farklı hastalıklarda olabilir. Bu yüzden kullandığınız ilacı bilmek zorundayız. Eğer bizim dediğimiz fungostatin yada triflucan ilaçlarından birini kullansaydınız aklımda farklı bir tedavi vardı. Ancak kuşçu hangi hastalık için hangi tedaviyi uyguladı bilmiyoruz. Daha öncede söylediğimiz gibi kuşta birden fazla hastalık etkeni olabilir...

Ve yarın gün içinde yaptığı bütün dışkıların resmini çekip buraya atın. Kafese de beyaz peçete serin daha iyi olur. Yarın akşam inşaallah tekrar bir değerlendirme yapıp bir yol çizeriz..
Tamam yarın soracağım inşallah aslında sizin dediğiniz ilaçları kullanacaktım ama yem yemediği için kuşçuya vermek zorunda kaldım çünkü daha önceden hiç elle besleme aparatı kullanmadım. İlginiz için teşekkür ediyorum

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kuşçuya bugün sordum ilacın ismini vermedi ilaç sadece kendinde varmış öyle dedi aşağıdaki resimdeki gibi verdi ilaçtan bugünkü dışkıları da bu şekilde

Ekli dosyalar

• C3074BA0-8FB4-49C8-B259-6B3CAFDE63D0.jpeg
    C3074BA0-8FB4-49C8-B259-6B3CAFDE63D0.jpeg
    883.1 KB · Görüntüleme: 22
  • 8719D028-CE04-4E90-A3B5-AB4A2A1E8181.jpeg
    8719D028-CE04-4E90-A3B5-AB4A2A1E8181.jpeg
    783.1 KB · Görüntüleme: 21
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Kuşçuya bugün sordum ilacın ismini vermedi ilaç sadece kendinde varmış öyle dedi aşağıdaki resimdeki gibi verdi ilaçtan bugünkü dışkıları da bu şekilde

Devlet sırrı sanki mübarek. Bence ilacın ne olduğunu kendide bilmiyor. Sağdan soldan bir güvercin ilacı duymuş kullanıyor işte :) Tahminimce belgica de weerd yada dac pharma, pantex holland markalarının 4 in 1 mix gibi bir ilacını kullanıyor..

Dışkılar toparlamış ama hakkını yemiyelim. Kuşun enerjisi nasıl çok durgun mu? İştahı yem yemesi vs.? Kusma yada kusma hareketi gibi şeyler var mı? Birde kuşun kısa bir videosunu yüklermisin..

Videoyu bu siteye yükleyip linkini paylaşabilirsin..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Devlet sırrı sanki mübarek. Bence ilacın ne olduğunu kendide bilmiyor. Sağdan soldan bir güvercin ilacı duymuş kullanıyor işte :) Tahminimce belgica de weerd yada dac pharma, pantex holland markalarının 4 in 1 mix gibi bir ilacını kullanıyor..

Dışkılar toparlamış ama hakkını yemiyelim. Kuşun enerjisi nasıl çok durgun mu? İştahı yem yemesi vs.? Kusma yada kusma hareketi gibi şeyler var mı? Birde kuşun kısa bir videosunu yüklermisin..

Enerjisi normal fazla enerjik değil bir konuşuyor bir uyuyor daha demin konuşuyordu şimdi uyudu uyanınca atayim videosunu. İştahı zaten hep azdı çok fazla yemiyordu şimdi de az yiyiyor. Kusma hareketi yok böyle uyuyor bir de fotoğrafını attım

Ekli dosyalar

• 5292D263-8096-4084-A208-7292ABD346FA.jpeg
    5292D263-8096-4084-A208-7292ABD346FA.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 17
Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Enerjisi normal fazla enerjik değil bir konuşuyor bir uyuyor daha demin konuşuyordu şimdi uyudu uyanınca atayim videosunu. İştahı zaten hep azdı çok fazla yemiyordu şimdi de az yiyiyor. Kusma hareketi yok böyle uyuyor bir de fotoğrafını attım

Anladım genel durumu iyi gibi. Şimdilik başka ilaç kullanmayalım. Kuşa bir kaç gün multivitamin + probiyotik + elektrolit takviyesi yapalım. Daha sonra tekrar değerlendirelim..

Bu arada gözündeki sorun içinde size damla önericem onuda uygulayın iyi gelicektir. Eczaneden tobrased göz damlası alıp sabah bir damla akşam bir damla şeklinde her iki gözünede damlatın. 3-4 gün damlayı kullanalım. Ardından gözünün resmini atın. Ve gözündeki kaşınmanın geçip geçmediğinide yazın..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Anladım genel durumu iyi gibi. Şimdilik başka ilaç kullanmayalım. Kuşa bir kaç gün multivitamin + probiyotik + elektrolit takviyesi yapalım. Daha sonra tekrar değerlendirelim..

Bu arada gözündeki sorun içinde size damla önericem onuda uygulayın iyi gelicektir. Eczaneden tobrased göz damlası alıp sabah bir damla akşam bir damla şeklinde her iki gözünede damlatın. 3-4 gün damlayı kullanalım. Ardından gözünün resmini atın. Ve gözündeki kaşınmanın geçip geçmediğinide yazın..
Damlayı nasıl yapacağım zaten kör ya daha kötü olursa o güzünü zaten çok nadir açıyor nasıl sıkıcam damlayı diğerlerini yapıcam mutlaka

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Damlayı nasıl yapacağım zaten kör ya daha kötü olursa o güzünü zaten çok nadir açıyor nasıl sıkıcam damlayı diğerlerini yapıcam mutlaka

Kör mü üzüldüm ya.. Nasıl ve nezaman kör oldu? Hiçmi göremiyor?

Merak etmeyin damlanın herhangi bir zararı olmaz. Aksine faydası olur. Daha önce birçok kuşta uyguladık ve olumlu sonuçlar aldık..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kör mü üzüldüm ya.. Nasıl ve nezaman kör oldu? Hiçmi göremiyor?

Merak etmeyin damlanın herhangi bir zararı olmaz. Aksine faydası olur. Daha önce birçok kuşta uyguladık ve olumlu sonuçlar aldık..
2 yıl önce olmuştu bir anda kızarmıştı gözlerinin altı veterinere gittik ilaç verdi ama iyi gelmedi bilemedi herhalde. Biraz görüyor gibi karartı halinde sanırım gölgemizi biliyor çünkü bu sağlam gözüydü şimdiki kızaran onunla biraz görüyordu inşallah o da gitmez. bu damlayı yapsak gözleri iyi olur mu bir ihtimal açılır mı

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
2 yıl önce olmuştu bir anda kızarmıştı gözlerinin altı veterinere gittik ilaç verdi ama iyi gelmedi bilemedi herhalde. Biraz görüyor gibi karartı halinde sanırım gölgemizi biliyor çünkü bu sağlam gözüydü şimdiki kızaran onunla biraz görüyordu inşallah o da gitmez. bu damlayı yapsak gözleri iyi olur mu bir ihtimal açılır mı

Görme kaybı tekrar geri gelmez. Ama gözdeki enfeksiyona, kızarıklığa, sulanmaya, kaşıntıya çok iyi gelicektir. Asıl kullanmazsanız ileride belki daha kötü sıkıntı çıkabilir diğer gözünde olduğu gibi.. Dediğim gibi bu göz damlasını daha önce birçok kuşa kullandık ve bir sıkıntı yaşamadık. Hatta tobrased marka damlayı önerende iyi bir kanatlı veterineriydi.. Ama yinede son karar sizin. Kullanıp kullanmamak sizin sorumluluğunuzda..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kırgın görünüyor ama en azından daha önceki şikayetleriniz yok şuan. Vitamin probiyotik takviyelerinden sonra daha iyi olucaktır inşaallah. Tekrar durumunu güncellersiniz..
Tamam çok teşekkür ederim bir de bir sorum daha var gözünden nasıl uygulayacağım gözünün içine mi sıkacağız gözünü hep kapatıyor nasıl yapacağımı bilemiyorum

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Tamam çok teşekkür ederim bir de bir sorum daha var gözünden nasıl uygulayacağım gözünün içine mi sıkacağız gözünü hep kapatıyor nasıl yapacağımı bilemiyorum

Rica ederim.. Evet direk gözünün içine bir damla damlatın. Her iki gözünede uygulayın mutlaka. Gözünü kapatsada siz sıkın damlayı ve biraz bekleyin. Damlayı hissedince gözünü aç kapa yapar mutlaka ilaç yayılır ozaman içine. Günde iki sefer uygulayacaksınız sabah ve akşam olmak üzere..

Bir de elimde probiyotik ve elektrolit yok hangi markayı almamı önerirsiniz

Röhnfried markasının güzel ürünleri var. Grpet ürünleri sitesinden bütçenize göre bölünmüşlerini sipariş edebilirsiniz..

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

pantex ürününe benziyor. Bazen karbonat mı diye tereddüt ediyorum :D

Oyla 0