Lütfen çok acil yardım ☹️

Cicikuşşı

Forum Sakini
Muhabbet kuşumun gagasının altında mantar vardı kremle geçirdik ama bu sefer yanında da çıktı 2 haftadır krem sürüyoruz dün kabarık uyudu hep ve kustu bugün de yem yemesine baktım sadece aspur seçiyor içinden diğerlerini yemiyor gagası biraz uzadı acaba ondan mı . Kabarık duruyor ne yapmalıyım biraz da ishal gibi

Ekli dosyalar

• 36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Bütün veterinerlere gittim o ilaçlardan yok muadilini verelim diyorlar. Bactrim şurubu uzak eczanelere sorabilirsem sormayı düşünüyorum belki bir ümit verirler. Yine veterinerlere bir daha bakayım gözden kaçırdığım falan varsa diye. İnanın telefonla arıyorum çoğu cevap bile vermiyor açmıyor telefonu
Baktrim veterinerlerde olmaz insan ilacı.Aile hekiminize gidin rica edin yazsın tanıdıksa.Alamıyorsanız Vakir kaybetmeyin suphamezathin ve netcox alın.ikisini de alın.

Oyla 0
Baktrim veterinerlerde olmaz insan ilacı.Aile hekiminize gidin rica edin yazsın tanıdıksa.Alamıyorsanız Vakir kaybetmeyin suphamezathin ve netcox alın.ikisini de alın.
Bactrimi zaten eczanelere sordum vermediler aile hekimi tanıdık da değil. Uzak eczanelere soracağım bir de. O dediğiniz ilaçlar inşallah vardır veterinerlerde ama hiç sanmıyorum :(

Oyla 0
Merhaba bir kaç gündür cevap veremedim kusura bakmayın. İlaçları aradım çünkü. Dün kuşu kuşçuya verdim elle beslesin ben ilaçları bulana kadar diye kendi yokmuş o yüzden besleyemedi ama kuş dün orada kaldı. Orada çalışan biri gözüne sprey sıkmış herhalde şimdi gözü daha iyi bugün eve getirdim yarın spreyi sorup almayı düşünüyorum. Bir de bugün veterinere ilaçları sordum o ilaçlar yokmuş nilverm verdi. Suluğuna koydum içti. Bactrim şurubu ve damlayı da vermediler reçete olmadığı için. Aile hekimi de yazmadı. İnternettem baktım nilverm sanırım iç parazit ilacıymış koksidiyoz ilacı olarak başka önerebileceğiniz ilaç varsa veterinerlere sorayım. Şu an kuş iyi yemini suyunu içiyor

Nilverm iç parazit ilacı aynı sitraks gibi. Sadece bir gün kullansanız yeterlidir. Bir hafta/10 gün sonra (parazitlerin kuluçka süresi) bir günlük bir uygulama daha yapın tamamdır. İç parazitleri temizlemiş olursunuz en azından. Ama şuanki sorunu için bir antibiyotik alınması gerekiyor. Gözüne sıktığı spreyin ismini öğrendiğinizde burayada yazarmısınız. Eğer gözdeki sorunu spreyle çözerseniz. Bactrim yada başka bir antibiyotik almanıza gerek kalmaz. Sadece koksidiyoz için sulphamezathine yada tetramezatin gibi bir ilaç alırsınız. Onlarda birçok veterinerde bulunur..

Oyla 0
Nilverm iç parazit ilacı aynı sitraks gibi. Sadece bir gün kullansanız yeterlidir. Bir hafta/10 gün sonra (parazitlerin kuluçka süresi) bir günlük bir uygulama daha yapın tamamdır. İç parazitleri temizlemiş olursunuz en azından. Ama şuanki sorunu için bir antibiyotik alınması gerekiyor. Gözüne sıktığı spreyin ismini öğrendiğinizde burayada yazarmısınız. Eğer gözdeki sorunu spreyle çözerseniz. Bactrim yada başka bir antibiyotik almanıza gerek kalmaz. Sadece koksidiyoz için sulphamezathine yada tetramezatin gibi bir ilaç alırsınız. Onlarda birçok veterinerde bulunur..
Bugün veterinerden tetramezatin aldım diğer ilaçlardan yokmuş bunu aldım. 5 gün kullan dedi tam dolu suluğa bir çay kaşığının yarısı kadar koy dedi. 4-5 saat kalsın dedi. Kuşçuya da sordum terramiycin sürmüş gözüne onu da aldım eczaneden.

Son düzenleme:
Oyla 0
Bugün veterinerden tetramezatin aldım diğer ilaçlardan yokmuş bunu aldım. 5 gün kullan dedi tam dolu suluğa bir çay kaşığının yarısı kadar koy dedi. 4-5 saat kalsın dedi. Kuşçuya da sordum terramiycin sürmüş gözüne onu da aldım eczaneden.

o doz çok yüksek, orta boy (100 ml) suluğa 2 pirinç tanesi kadar yeterli olur

Oyla 0

4-5 saat değil bütün gün kalsın. 4-5 saatte bir tazeleyin ama ilaçlı suyu.. Teramycin kremin işe yaradığından eminmisiniz?

Oyla 0
Bir de bu koksidiyoz bulaşıcı mıdır yavru kuşuma bulaşır mı ? Ayrı kafesteler ama yavru kuşu açınca beyaz kuşun kafesine gidiyor hemen alıyorum oradan yine de sormak istedim bulaşıcı mıdır

Oyla 0
Oyla 0
Kuşuma bir de bugün yulaf aldım yiyiyor mu diye kontrol ettim böyle beyaz şeyler döküldü yerken yani yemiyor mu içini mi açıyor yine?

Ekli dosyalar

• 9A2AC2B7-DF7B-4136-B070-68DB087E5943.jpeg
    9A2AC2B7-DF7B-4136-B070-68DB087E5943.jpeg
    419.9 KB · Görüntüleme: 1
Oyla 0