Lütfen çok acil yardım ☹️

Cicikuşşı

Forum Sakini
Muhabbet kuşumun gagasının altında mantar vardı kremle geçirdik ama bu sefer yanında da çıktı 2 haftadır krem sürüyoruz dün kabarık uyudu hep ve kustu bugün de yem yemesine baktım sadece aspur seçiyor içinden diğerlerini yemiyor gagası biraz uzadı acaba ondan mı . Kabarık duruyor ne yapmalıyım biraz da ishal gibi

Ekli dosyalar

• 36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    36F8D1B3-183E-4F2F-AE58-42510923FA3A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42

asude

Yeni Üye
Bir de nasıl bir mama hazırlayayim yardımcı olursanız
merhaba bende çok kursak mantarı oluyor çok fazla şey denedim en iyisi candisept diye bir ilaç bir haftada iyileştiriyor truflucandan cok daha iyi ama hastaneden temin edebilirsiniz kusması iiçin meptamid ilaç isimlerini yanliş yazabilirim bulam-ntı ilaçı cocuklar için olanı onu alın içirtin yarım saat sonra sadece candisepti bir damla sabah akşsam verin 10 gün kullanın her durum için sonra bana dua edeceksiniz

Oyla 0

asude

Yeni Üye
Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Şu an sirke vs koymayın, mantar olduktan sonra (mantar varsa tabi) sirkenin bir faydası yok.
Dediklerimi uygulayın, takibini yapalım, üzerine tekrar konuşuruz.

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
merhaba bende çok kursak mantarı oluyor çok fazla şey denedim en iyisi candisept diye bir ilaç bir haftada iyileştiriyor truflucandan cok daha iyi ama hastaneden temin edebilirsiniz kusması iiçin meptamid ilaç isimlerini yanliş yazabilirim bulam-ntı ilaçı cocuklar için olanı onu alın içirtin yarım saat sonra sadece candisepti bir damla sabah akşsam verin 10 gün kullanın her durum için sonra bana dua edeceksiniz
Kursak mantarı için ilaç kullandım ben kuşçu kür uygulamıştı. Zaten şuan kuşun kusması yok kur yaparken kusuyor sadece ve hala zayıf göğüs kemiği elime geliyor yani

Oyla 0

asude

Yeni Üye
Kursak mantarı için ilaç kullandım ben kuşçu kür uygulamıştı. Zaten şuan kuşun kusması yok kür yaparken kusuyor sadece ve hala zayıf göğüs kemiği elime geliyor yani
KUŞSULARA GÜVENMEYİN bence benim kuşumu 3 veteriner anlamadı öldürdü sonrasında çok araştırdım izmirdeki veteriner bunu uygulattı dierleri kurtuldu şükür ama her ne ise sirkeli su uygulayın mutlaka bir damla fazla değil her gün değişştririn faydasını göreceksiniz

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Kuşçulara güvenmeyin derken kimleri kastediyorsunuz?
Çünkü buradaki üyelerin bir çoğu ''kuşçu'', kuş hobicisi, kuş üreticisi..
Kendi tecrübelerinizden yola çıkarak bence insanları kategorize etmeyin..

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kuşçulara güvenmeyin derken kimleri kastediyorsunuz?
Çünkü buradaki üyelerin bir çoğu ''kuşçu'', kuş hobicisi, kuş üreticisi..
Kendi tecrübelerinizden yola çıkarak bence insanları kategorize etmeyin..
Bu arada bal yaptım birazcık yedi.yavru kuş yemedi. Bir de Ümit abi beyaz kuş için sitraks kullanabilirsin demişti sizce kullansam fazla ilaç mı yüklemiş olurum

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Bu arada bal yaptım birazcık yedi.yavru kuş yemedi. Bir de Ümit abi beyaz kuş için sitraks kullanabilirsin demişti sizce kullansam fazla ilaç mı yüklemiş olurum
Ümit bey her ihtimale göre demiş muhtemelen, ileride belki kullanabiliriz ama bence şu an elzem değil.
iki kuşun da videosunu yarın çekip yükler misiniz?
Ayrı ayrı dışkı resimlerini de.

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Şimdi uyumaları lazım esasında. :)
Doğru ? ben yarın yükleyeyim o zaman. Size bir soru daha sorucam çok sordum biliyorum kusura bakmayın. Beyaz kuşumun gagası çabuk uzuyor ilk kursak mantarı olduğu zaman kuşçuya kestirmiştim ama yine uzadı sizce ben kendim ucundan kessem bir şey olur mu tırnak makasını kolonyayla dezenfekte etsem

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Bence hiç dokunmayın, gaga taşı, kalsiyum taşı alın. Kuş kendi halleder.

Not: Benim kuşlarımın hepsi saat 19'da sessiz ve tamamen karanlık bir odada uyumaya yatarlar, sabah 7 de ışıkları otomatik açılır, güne başlarlar. Uyku çok önemli kuşların direnci için.
Yeterli uyumazlar ise çabuk hastalanırlar.

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Bence hiç dokunmayın, gaga taşı, kalsiyum taşı alın. Kuş kendi halleder.

Not: Benim kuşlarımın hepsi saat 19'da sessiz ve tamamen karanlık bir odada uyumaya yatarlar, sabah 7 de ışıkları otomatik açılır, güne başlarlar. Uyku çok önemli kuşların direnci için.
Yeterli uyumazlar ise çabuk hastalanırlar.
Peki bende bundan sonra erken yatırayım onları. Gagasına da bir şey yapmayayim gaga taşı da var kafesinde. Tekrardan sağ olun

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
@Atilla Algansoy
@Malkoçoğlu
Bugün kuşumun gözü daha bi kötü geldi bana. Daha fazla şiş ve kızarık gibi bir de üstünde çapak gibi bir şey çıkmış. Ümit abi Damla’yı dediğin gibi kullandım 3-4 gün ama işe yaramadı. Başka ben yapabilirim? Nadiren açıyor gözünü açtığında da içi de kızarık gibi ve beyaz nokta gibi şeyler varr , sürekli kaşıyor yine

Ekli dosyalar

• 16EF9F76-2B39-4AB0-8E7A-6E949996B356.jpeg
    16EF9F76-2B39-4AB0-8E7A-6E949996B356.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
  • 0BB2ED0F-06BC-497E-878F-54355784A6ED.jpeg
    0BB2ED0F-06BC-497E-878F-54355784A6ED.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 9
Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Gözleri ile ilgili hastalık geçmişini ben bilmiyorum. Özetler misiniz?
Kuşumun bir gözü kördü. Bu hasta olan gözü de sağlam olan gözüydü maalesef.2 yıl önce falan gözünün altı kızarmıştı veterinere gittik bir krem gibi bir şey verdi kızarıklığı gitti ama kör oldu işte. Şimdi de kursak mantarı olduğunda da bu gözünün altı kızardı. Kuşçuya vermiştim ben bakması için tedavi bitince aldım baktım ki gözü daha fazla kızarmış. Ümit abi tobrasen kullan dedi sabah akşam 3-4 gün süreyle. Kullandım ama kızarıklığı geçmedi ama kaşıntısı geçmişti. Şimdi daha kötü olmuş gibi geldi bana kaşıyor gözünü sürekli

Oyla 0