Lütfen yardım edin

Spaceroads

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum dışkısında yem var bir haftadır vitamin takviyesi yapıyorum sıcak tutuyorum fakat hala halsiz kabarıyor ve hiç konuşmuyor lütfen yardımcı olun yakınımda veteriner yok

merhaba geçmiş olsun. Dışkıdan ve kuşun genel görünümünde görsel ekler misiniz?

Oyla 0
Yediğini aynı şekilde çıkartıyor iştahı var ama bir işe yaramıyor antibiyotik veriyorum bir işe yaramadı oda

Ekli dosyalar

• D799802B-96DB-4EF0-BCDB-90DF3AE542CB.jpeg
    D799802B-96DB-4EF0-BCDB-90DF3AE542CB.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 47
  • 60AB0AB3-4BDA-4101-8C77-BE6B6FF405F4.jpeg
    60AB0AB3-4BDA-4101-8C77-BE6B6FF405F4.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 50
Oyla 0
Yediğini aynı şekilde çıkartıyor iştahı var ama bir işe yaramıyor antibiyotik veriyorum bir işe yaramadı oda

Megabakter olma ihtimali yüksek. Amfoterisin b temin edip başlamak lazım. Birde kuş pelet yiyorsa pelet yem alıp kullanın daha rahat sindirir...

Oyla 0
2 ihtimal veya 2 ihtimalin aynı anda gerçekleşmesi söz konusu bence.
staphylococcus veya/ve megabakteri enfeksiyonu var kuşunuzda.
Çevrenizde mikroskopa sahip bir veteriner kliniği varsa dışkıyı kontrol etmesini rica edin.
Eklerde ki dışkı örnekleri kendi kuşuma aittir izinsiz kullanılamaz.
3.görsel ise megabakteriye ait mikroskop görüntüsüdür. Bu görselde yukarıda belirttiğim gibi bana aittir.

Daha fazla megabakteri görüntüsü ise;

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56 (1).jpeg
    104.7 KB · Görüntüleme: 38
  • WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56.jpeg
    32 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-20 at 20.52.56 (2).jpeg
    111.2 KB · Görüntüleme: 36
Oyla 0
Arkadaşlarıma katılmakla birlikte, zaman kaybetmeden kuşu veteriner hekime götürünüz ve hikayenizi anlatınız. Yemli dışkılar, taş çatlasa 2-4 hastalığın ortak belirtisi. Bu nedenle teşhis koyulursa bir ihtimal toparlama şansı var. Deneme ilaçlar işi zora sokabilir.

Oyla 0
Çevrenizde mikroskopa sahip bir veteriner kliniği varsa dışkıyı kontrol etmesini rica edin.
3.görsel ise megabakteriye ait mikroskop görüntüsüdür. Bu görselde yukarıda belirttiğim gibi bana aittir.

Veteriner uzağımda ama yinede götürdüm sadece taş yemediğini söyledi ve gönderdi kanatlı kuşlarla çok ilgilenmediklerini söyledi

Oyla 0

Hayvanın kemiği göğüsündeki kemik iyice belirgenleşmiş durumda kuruma hastalığı denen hastalık mı eczaneden flucan kapsülünden aldım dün ve 100 ml lik suya döküp karıştırdım sonrada suluğuna 1cc ekleyip üstünede normal su koymuştum şuan dışkısı normale dönmeye başladı

Oyla 0
Hayvanın kemiği göğüsündeki kemik iyice belirgenleşmiş durumda kuruma hastalığı denen hastalık mı eczaneden flucan kapsülünden aldım dün ve 100 ml lik suya döküp karıştırdım sonrada suluğuna 1cc ekleyip üstünede normal su koymuştum şuan dışkısı normale dönmeye başladı

taş ve kumla alakası yok , ilaç başlamakla iyi yapmışsınız, bunu kullanabilirsiniz. dozaj konusunda sorun yaşarsanız aynı ilacın şurup formu triflucan alabilirsiniz. bulabilirseniz ümit beyin önerdiği amfoterisin-b daha etkilidir ama hem bulmak zor hem min. dozu 475tl

ilave olarak metronidazol tarzı bi ilaç gerekir mi diye tecrübeli arkadaşların görüş yazmasında fayda var

Oyla 0
Kuruma diye bir hastalık yok, yukarida belirttiğim 2 seyde kuruma diye tabir edilen duruma sebep olabilen etkenler. Şayet megabakteri varsa kullandığınız ilac etki etmez. Mikroskop için kuştan anlaması gerekmiyor

Oyla 0
taş ve kumla alakası yok , ilaç başlamakla iyi yapmışsınız, bunu kullanabilirsiniz. dozaj konusunda sorun yaşarsanız aynı ilacın şurup formu triflucan alabilirsiniz. bulabilirseniz ümit beyin önerdiği amfoterisin-b daha etkilidir ama hem bulmak zor hem min. dozu 475tl

ilave olarak metronidazol tarzı bi ilaç gerekir mi diye tecrübeli arkadaşların görüş yazmasında fayda var
:oops: 475 mi.Aynı ilaçsa düşündüğüm eczane satış fiyatı o herhalde.Ben depodan çok iyi almışım o zaman.Hiç ihtiyacı olmaz kuşlarımızın inşallah.

Oyla 0
Aldım valla,gözüm korktu bulunmuyor baksana ihtiyaç olsa :) flakon halinde olmasa yollardım inan ama açsam gerisini saklayamam,depodaki abi baya uyarmış saklama konusunda korktuk:ROFLMAO: fungizone’da buldum o şişede daha iyiydi ama Skt 1 ay dı:unsure:

Oyla 0