Mamalar Nasıl Muhafaza Edilir?

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere bir sorum olacaktı.Yaptığımız mamaların artan kısımlarını buzdolabında saklayabilir miyiz?

Sadece 6-12 saat arası saklıyorum kullanmadıysam atıyorum. Meyve ve sebzelerin bazıları (elma, havuç, varsa yeşillik vb.) formunu kaybeder ve mamayı sulandırır. Tavsiyem bozulmaya elverişli rendelenmiş ürünleri hemen koymayın mamaya. Azar azar katıp yetecek şekilde ayarlayın. Yok eğer bir defa yapayım sonraki günler de servis edeyim buzdolabında saklarım derseniz kuşlar yemezler. İçinde en ufak bir şeyin tadı kıvamı değişsin kuşlar anlıyor. Bu aslında size de ciddi bir ipucu oluyor. Mamayı taze yapıp günlük vermek en güzeli.

Sadece 6-12 saat arası saklıyorum kullanmadıysam atıyorum. Meyve ve sebzelerin bazıları (elma, havuç, varsa yeşillik vb.) formunu kaybeder ve mamayı sulandırır. Tavsiyem bozulmaya elverişli rendelenmiş ürünleri hemen koymayın mamaya. Azar azar katıp yetecek şekilde ayarlayın. Yok eğer bir defa yapayım sonraki günler de servis edeyim buzdolabında saklarım derseniz kuşlar yemezler. İçinde en ufak bir şeyin tadı kıvamı değişsin kuşlar anlıyor. Bu aslında size de ciddi bir ipucu oluyor. Mamayı taze yapıp günlük vermek en güzeli.
çok sağolun

bunlar nasıl olmuş

Bence de saklamak iyi değil. Az yapın öz olsun. Saklandığında bazı yiyecekler formunu kaybeder. Sulanmaya başlar. Bu nedenle ben tek seferlik yapıyorum.

Eğer içerisinde yumurta yoksa ve taze sebzelerle oluşturulmuş bir karma varsa 1 gün bekletilebilir dolapta.

Kuş ya da kuşlarınızın günlük porsiyonu olarak ayarlaman herzaman daha garanti ve sağlıklı bir yol olacaktır.