mantar olabilir mi?

Gozclk

Forum Sakini
Merhaba kuşumun göz kenarında çapak gibi bişey çıktı oda büyüyor. yine ayaklarının üzerinde kabuklanma var ne yapabilirim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, evet kuzuda mantar oluşmuş. Gaga ve cere bölgesi + göz çevresi mantar ilacı kullanmak lazım. Trosyd krem iş görür. Bulunamaz ise parfümsüzü vazelinde işe yarar

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
tamam ben bu kremi hemen alırım ayaklarına da süreyim mi ve başka yapmam gereken bişey var mı ?
ayaklara da sürebilirsiniz. Eğer vilmectin varsa kulak çubuğuyla ıslatıp (2-3 damla) o bölgelere yüzeysel sürebilirsiniz. Anında kurutma için etki gösterecektir. Bu işlemler bittiğinde mantar azaldıktan sonra mutlaka iç parazit uygulaması da yapılmalıdır

Bu titreme durumu biraz stres kaynaklı gerçekleşiyor genelde. kaygılı kuşların en sık yaptığı hareketlerden bir tanesi.

Gozclk

Forum Sakini
ayaklara da sürebilirsiniz. Eğer vilmectin varsa kulak çubuğuyla ıslatıp (2-3 damla) o bölgelere yüzeysel sürebilirsiniz. Anında kurutma için etki gösterecektir. Bu işlemler bittiğinde mantar azaldıktan sonra mutlaka iç parazit uygulaması da yapılmalıdır

Bu titreme durumu biraz stres kaynaklı gerçekleşiyor genelde. kaygılı kuşların en sık yaptığı hareketlerden bir tanesi.

Gozclk

Forum Sakini
krem işe yarıyor iki gündür kremi kullandım ayaklarındaki geçti gagasının altındakilerde azalmaya başladı çok teşekkür ederim . Kafes tünek oyun parkı oyuncakları herşeyde yıkadım. gervit w de kullanıyorum. artı b vitaminini. parazit için ne uygulayabilirim. titremeyinde bıraktı ve artık kaşınmıyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Başladığınız için 3 gün devam edin sulphamazethine. Geçmez ise elektrolit yeterli olmaz. Altta başka sorun aramak gerekir.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Günaydın, dışkıdan ve son halinden video ve görsel atabilir misiniz?
Dış mantar varsa eğer tedavi sonrası iç parazitler içinde müdahale etmek gerekiyor. Bunu belirtmiştim galiba :/ Sulphamazetin sonrası bir iç parazit uygulaması yapınız. Bir de hafif tüye girecek gibiydi videoda, bundan kaynaklı ishale dönüştürmüş olabilir.

Gozclk

Forum Sakini
Günaydın, dışkıdan ve son halinden video ve görsel atabilir misiniz?
Dış mantar varsa eğer tedavi sonrası iç parazitler içinde müdahale etmek gerekiyor. Bunu belirtmiştim galiba :/ Sulphamazetin sonrası bir iç parazit uygulaması yapınız. Bir de hafif tüye girecek gibiydi videoda, bundan kaynaklı ishale dönüştürmüş olabilir.
Tabi video birazdan yüklerim dışkıları da atarım teşekkür ederim ?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kumun çıkarılması lazım sulphamazethine gibi ilaçlar verilirken ancak yüksek sorun oluşturmuyor. Tercih meselesi.
Dışkıyı epey toplamış görünüyor lakin görüntüsü epey kırgın. Hala videoda ki gibi mi?