Med Tollyamin Forte Hakkında?

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz

@Doğanay Y. hocam bu ürünü sıklıkla öneriyorsun. Bununla ilgili bir konu hazırlarmısın. Varsada sitede bulamadım. İçeriği nedir? Faydasını gördünmü vs.? Gerçi ben amino asit takviyelerini pek kullanmam ama bu ürünü kullanan çok kişi olunca merak ettim. Sonuçta amino asit dediğimiz şey proteinin ta kendisi. Yani yumurtada bol bol var vede yumurta mamasınıda sıklıkla kullandığımız için yapay amino asitleri pek kullanmıyorum. Bu ürünün içeriğinde amino asit ve b kompleks dışında özel bir şey varmı? Birde kullandığında kuşlarda ne gibi faydasını gözlemledin bunlarıda anlatırmısın :)

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Muhabbet kuşlarına kür uygulaması
Ünal kardeşimiz hazırlamıştı bir ara konusunu. O zaman ortak almıştık tavsiyeler üzerine.
Şunu söyleyebilirim sadece bu ürün ve beforvel ile 1 sezonu şükür sorunsuz atlattım. Ne tüy sorunları ne de diğer katkılara gerek kaldı. İşin kilit noktası vitaminden çok mamada bitiyor. Mama tüketimi iyi olan kuşlara orta ayar bir ürün bile yeterli oluyor.
Gözle görülür tüy kalitesinde ve üreme döneminde kuşlarım da epey verimi yükseltti. Kuşlar bu ürünü kullandıktan sonra ilginçtir bir rahatladılar. Sanki sakinleştirici bir etkisi var kuşlar üzerinde. Kekiğe bağladım bunu da biraz. Tek sorun 3. saat sonunda içerisinde ki kükürtten dolayı suyu kötü kokutuyor ve tazelemek gerekiyor.

Belki diğer şeylerinde etkisi olabilir tam olarak bundandır diyemiyorum ama benim işime yaradı. Şuan kullanmıyorum ama :)
Quiko ürünlerine başladım

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Ünal kardeşimiz hazırlamıştı bir ara konusunu. O zaman ortak almıştık tavsiyeler üzerine.
Şunu söyleyebilirim sadece bu ürün ve beforvel ile 1 sezonu şükür sorunsuz atlattım. Ne tüy sorunları ne de diğer katkılara gerek kaldı. İşin kilit noktası vitaminden çok mamada bitiyor. Mama tüketimi iyi olan kuşlara orta ayar bir ürün bile yeterli oluyor.
Gözle görülür tüy kalitesinde ve üreme döneminde kuşlarım da epey verimi yükseltti. Kuşlar bu ürünü kullandıktan sonra ilginçtir bir rahatladılar. Sanki sakinleştirici bir etkisi var kuşlar üzerinde. Kekiğe bağladım bunu da biraz. Tek sorun 3. saat sonunda içerisinde ki kükürtten dolayı suyu kötü kokutuyor ve tazelemek gerekiyor.

Belki diğer şeylerinde etkisi olabilir tam olarak bundandır diyemiyorum ama benim işime yaradı. Şuan kullanmıyorum ama :)

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz

Diğer konuya baktım içerisinde elektrolit falanda varmış sanırım, kekik falanda var diyosunuz bence güzel bir ürün. Özellikle tüy zamanı faydalı olur diye düşünüyorum. Hatta tüy hastası kuşlarada önerebiliriz.

Ayrıca diğer konudaki tolisan üçlü antibiyotik karışımınıda beğendim :) Kolistin, nitrofurazon, amoksisilin etken maddeleri içeriyor. Amoksisilin pek etkili bir etken madde değil gerçi ama özellikle nitrofurazon koksidiyozda en etkili etken maddedir. Sadece bu etken madde için bile alınır bu ürün...

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Bu tarz ürünler tamamlayıcılarıyla iyiler. Bu nedenle birinin yokluğunda diğerlerini tamamlamak gerekiyor. Med ürünleri gerçekten piyasada ki iyi ürünlerden. Bir de Alman malı tabi :D

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Bu tarz ürünler tamamlayıcılarıyla iyiler. Bu nedenle birinin yokluğunda diğerlerini tamamlamak gerekiyor. Med ürünleri gerçekten piyasada ki iyi ürünlerden. Bir de Alman malı tabi :D
Doğanay bişey sorucam bu ürünlere alman malı diyorsunda neden üstünde türkçe yazıyor? Yoksa sahte mi? :)

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Bu marka çok fazla ülkeye ithalat yapıyor. Bu nedenle türkçe olması pek garipsenecek bir durum değil :D Birde petmarketten alınacaksa güvenebilirsiniz bence. Güray özkul önemli bir üreticidir hem ülkemizde hemde dışarıda bilinen üreticilerimizdendir. Site onun :D