Merhana yeni kuş bulut :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Çirkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Çirkin

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar çimene arkadaş geldi. Sizlerden yaş ve cinsiyet ogreneblrmym smdiden çook tesekkur ederim :)20180601_114626.jpg20180601_114645.jpg20180601_114631.jpg

Bir de çimenle ayni kafesdeler ayni kafese koymak zorunda kaldim. Tahmini ne zamana anlasirlar ? Erkek die bilip aldığım bulut suan oyle duruyor surekli dişi yanina gidiyoe kuyrugunu isiriyor gibi yapıyor ama isirmiyor yani disi yanasiyor oyun icin heralde ayagini falan isiriyor.gibi yapiyor ama.erkek.suan pas vermiyor ve kovaliyor gibi hsrrket yapiyo gagasini itiyor isiricak gibi yapiyor erkek. Bu yeni oldugu icin mi nedendir bilem varmi arkadaşlar ? Bide bulut icin tam bir cinsiyer ve yaş tahimni ederseniz cok mutlu olurum :)

Gözünüz aydın. Maşallah güzel bir erkek. Yaklaşık 4 aylık gibi görünüyor. Onun yeni ortamına alışma süreci boyunca yem yememe, ürkeklik, dişiye yanaşmama gibi durumları söz konusu olabilir. Oyun için yanaşıyordur dişi :) 1-2 güne daha hareketli olacaklardır ve beraber oyun oynamaya başlarlar. Eşleşme için tabi daha erken. Bu sürede birbirlerini tanımış ve güvenmiş olurlar. Zamanı geldiğinde yuvalık takarak ilk adımı başlatabilirsiz. Örneğin erkeğin cere renginin laciverte ya da koyu maviye dönmesi onun artık yetişkin bir erkek olduğunu gösterir. Şuan kızgınlık durumu yok. Dişinin de cere rengi ya buz mavileşir, ya da pembeleşir (kahvemsi).

Bu surecler heralde2 3 aya gerceklesir gibi. Zaten anlasilir.heralde hareketlerinden ve dediginiz gibi cere renklerinden tabi ki eşleştirme.icin gene sizlerden yardim alacaim :D

Bence çok tatlı bir çift olacaklar. Birazcık zamanları var. 2-3 ayda sürebilir daha fazlada. Bu kuşlarınıza bağlı. Zaten yaz aylarında üretim doğru olmadığından, ideal dönem Eylül'de başlar.

Tamamdir tesekkur haber edicem bilgilendiricem kuluçka da olurlarsa onlari da paylasicam insallah 2 3 ay a olursa cok iyi olur. Mavi alin demiştiniz bende mavi aldim guzel bir sey cikar insallah :)

Gök mavi almışsınız. Aslında daha baskın bir mavi alınabilirdi. Örneğin kobalt gibi. Gök mavi çekinik renk olduğu için süpriz yavrular verecektir. Tabi genlerinde ne var bilmek gerekiyor. Bunu da yavru almadan bilemiyoruz :)

Maşallah güzel bir erkek yavru.Sağlıkla büyüyp sağlıklı yavrular verirler inşallah.