Meyve/sebzeye kur yapıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hazal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hazal

Yönetici
Moderatör
Bulut bir süredir sadece meyve sebzelere kur yapmaya başladı.Normalde çok sık kur/yem kusma/çiftleşme hareketi yapan bir hayvan değil.Sadece çok sevdiği bir oyuncağına ara sıra halleniyordu o kadar.

Bu yüzden meyve/sebze yediremez oldum.Elimde veriyorum kur yapıyor,üstüne çıkmaya çalışıyor.Tabakta da öyle.Dün brokoli vereyim dedim yemek hariç herşeyi yaptı :/ Neden böyle yapıyor olabilir? En sevdiği meyve muz onu bile direkt yemiyor artık.

Aslında sağlıksız bir durum yok ortada. Tam aksi; iyi beslendiğinin neticesi olarak kızışma durumu biraz üst seviyelerde:) Ne yazık ki bu durumu minimize etmenin tek yöntemi kızışmasını tetikleyen etmenleri ortadan kaldırmak ya da kısmak.

Biliyorsun ki eş alma durumu bazen kaçınılmaz olabiliyor...

Seni rahatsız ediyor evet, canlandırdığımda kafamda, çok şirin göründü bana :giggle:

Oyla 0
Ama nesnelere değilde sadece meyve sebzeye yapmaya başlamasını anlayamadım:/ yansımalı yüzeyleri bile bıraktı o derece.Eş alma durumum olsa hiç düşünmem alırım ama o da yok ne yazık ki.Ya gene hallensin de yemeyi bıraktı taze sebze falan o kötü oldu :(

Oyla 0
Aslında sağlıksız bir durum yok ortada. Tam aksi; iyi beslendiğinin neticesi olarak kızışma durumu biraz üst seviyelerde:) Ne yazık ki bu durumu minimize etmenin tek yöntemi kızışmasını tetikleyen etmenleri ortadan kaldırmak ya da kısmak.

Biliyorsun ki eş alma durumu bazen kaçınılmaz olabiliyor...

Seni rahatsız ediyor evet, canlandırdığımda kafamda, çok şirin göründü bana :giggle:
Şu an tek tetikleyen etmen yiyecekler,oyuncak vs olsa alayım önünden de havuca brokoliye kerkinen de ilk defa gördüm.Tuhaf hayvan tuhaf :/

Oyla 0
Şu an tek tetikleyen etmen yiyecekler,oyuncak vs olsa alayım önünden de havuca brokoliye kerkinen de ilk defa gördüm.Tuhaf hayvan tuhaf :/
Senin kuş yine meyve, sebzeye yapıyor bunu. Bir ara suluğuna ve gaga taşına yapıyordu. Gaga taşını yiye yiye bitirdi artık takmıyorum :D

Oyla 0
:ROFLMAO:

Sebzeleri butun olarak degil de tur ayirt etmeden ayni boyda kup kup olacak sekilde dograyin oyle verin.
Yesil seyler ele (gagaya? :ROFLMAO: ) gelecekboyutta olunca bizimki de hallediyor yenir yenmez demeden
Minik minik doğradım bir baktım tabağa çıkmış :ROFLMAO: gülüyorum ama sinirim de bozuldu.

Oyla 0
Şunu kastettim aslında; nesneleri kaldırmak ya da "kısmak" ... Mesela verdiğin marulu yaprak şeklinde değilde minik parçalara doğrayarak verebilirsin.

Muhtemelen yeni şeyler bulacaktır, ama en azından "sebze yememe" durumunu ortadan kaldırmış olabiliriz.

Bunun dışında ne yazık ki en sancılı süreçten geçiyorsun. Malumun olduğu üzre; yegane çarelerinden bir tanesi eş almak. O durum da sende sıkıntılı. Ama kuşta da bu tür süreçler tetikliyor. Ve ne yazık ki belli aralar olsa da bu süreç hep yaşanacak.

Oyla 0
Şunu kastettim aslında; nesneleri kaldırmak ya da "kısmak" ... Mesela verdiğin marulu yaprak şeklinde değilde minik parçalara doğrayarak verebilirsin.

Muhtemelen yeni şeyler bulacaktır, ama en azından "sebze yememe" durumunu ortadan kaldırmış olabiliriz.

Bunun dışında ne yazık ki en sancılı süreçten geçiyorsun. Malumun olduğu üzre; yegane çarelerinden bir tanesi eş almak. O durum da sende sıkıntılı. Ama kuşta da bu tür süreçler tetikliyor. Ve ne yazık ki belli aralar olsa da bu süreç hep yaşanacak.
Tabağa çıkıp minik parçalara sürtünüyor bu sefer de.Tabi normal bir süreç elbet olacak ama hiç yapmadığı kadar coştu bu ara.Mesele en favori oyuncağı zikirmatik :ROFLMAO: arada ona yapardı,ama istisnasız her yiyeceğe yapmasını anlamıyorum gerçekten.En çok brokoli de heyecan yapıyor.Bir süre vermeyeyim olmazsa.

Oyla 0