Muhabbet kuşlarım çiftleşirmi

Victoria44

iyikus.com Üyesi
Ben çift muhabbet kuşu aldım ama yuvalığini almayı unuttum her neyse eve getirdim benim kendi yuvaligima alismadi kuşlar çok iyi anlaşıyor erkek baya kur yapiyo dişinin üzerine ayak atıyor fakat disi izin vermiyor çiftleşmeye şuan benim yuvaligima korkunca ve gece ışıkları kapatınca giriyor ama yinede erkekle çiftleşmeye izin vermiyor napabilirim

Yeni alinan kuslarin once biraz zamana ihtiyaci var ortama kafese alismasi gerekiyor ayrica disininde hazir olmasi gerekli bu durumda rahatsiz etmemenizde fayda var zamani gelince onlar ciftlesirler yem su rutin temizligi disinda yaklasmayin

Oyla 0
Merhaba, süreç önemli kesinlikle. Aynı şekilde erkek kuşun baskın olmasıda üretimi etkiliyor. Bu nedenle biraz bekleyip ortam florasına alışmaları gerekli.

Oyla 0
Alışkanlığı olabilir. Kimi kuşlar yuvada uyumayı seviyor.

Oyla 0
Kuşların yeni ortamına alışmaları için zaman tanıyın. Kafes içinde ve evde bulundukları kısımda değişiklikler yapmayın ki daha çabuk alışsınlar uygun ortamı oluşturduğunuzdan emin olduğunuzda Nijer ile kuşlarınızın kızışmalarınada kısmen yardımcı olursunuz.

Oyla 0
Kuşların yeni ortamına alışmaları için zaman tanıyın. Kafes içinde ve evde bulundukları kısımda değişiklikler yapmayın ki daha çabuk alışsınlar uygun ortamı oluşturduğunuzdan emin olduğunuzda Nijer ile kuşlarınızın kızışmalarınada kısmen yardımcı olursunuz.
Nijer tohumu var
Kuş ne zamanda alışır malum havalarda ısınıyor daha hızlı alışır mı

Oyla 0
Bu 1 haftada sürebilir, 3-5 ayda. Kuşun durumuna bağlı biraz. Ortama alışıp tüye girebilir. Buda eşleme için sağlıklı bir durum yaratmaz

Oyla 0