Muhabbet kuşlarım çok hasta

Mila Miran

Yeni Üye
Merhaba.Ben 3 ay önce iki tane muhabbet kuşu aldım.Aldığımda çok kötü durumdaydılar ikisi de nefes alırken kuyrukları oynuyor ve dişi kuşum ağzını açıp kapatıyor ağzından sürekli yem fırlıyor hık hık sesleri çıkarıyor.2 hafta öncesine kadar her şey iyidi.Toparlamışlardı sonra aniden erkek kuşumun burnundan sümük benzeri sarı bir şeyler akmaya başladı bir gözü kapandı gliserin damlatım ve geçti.Sonrasında erkeğin gözünün etrafındaki tüyler döküldü 2 gün sonra dişi kuşum fenalaştı gözleri sulandı ve biri tamamen kapandı onunda gözlerinin etrafındaki tüyler döküldü hayvancağız birkaç dakika içinde zayıfladı sanki.İkiside sürekli kafesin dibine gidiyordu ölmek üzereydiler sürekli meyve sebze verdim daha fazla ilgilendim biraz toparladılar ama her an tekrar kötüleşebilirler etrafa iyi bir veteriner de yok ama papağan ateşi olduğunu söylediler ornimix ds ilaç sipariş ettim ama kullanmak konusunda emin değilim bazıları mantar bazıları nezle bazıları papağan ateşi diyor tedavileri farklı kurtarmak isterken birde sebepleri olmak istemem.Ne yapmam gerek sizce aklım karman çorman oldu

Hoş geldiniz, ne yazık ki veterinerin teşhisi önemli olan. Ben nezle demek isterim şahsen bu bahsettikleriniz için ama papağan ateşi de olabilir. Ornimix 2 lt su içerisine içinde kaşığı varsa onunla 1 ölçek yani 5 gr şeklinde verilmelidir. Ürün 4 gün kullanılmalı ve ardından vitamin + probiyotik ile desteklenmelidir.

*Yem yediğinden eminseniz ilaç kullanın. Eğer yem yeme sorunu da varsa elle besleme mamaları hazırlayıp (hatta ilaç içerisine eklenebilir), elle besleme aparatıyla kuşlarınızın kursağını doldurun bir süre.

Oyla 0