Muhabbet kuşlarında banyo sonrası koku değişimi

Arzu Şahin

Yeni Üye
Kuşumu banyo yaptırdım ve çok değişik pastırma gibi değişik bi koku oluştu. Koku çok rahatsız edici. Nasıl geçer?

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Kuşumu banyo yaptırdım ve çok değişik pastırma gibi değişik bi koku oluştu. Koku çok rahatsız edici. Nasıl geçer?

Enteresan :) Banyo yaptırınca koku oluşmaz normalde aksine koku varsa gider :) Bence tekrar bir banyo yaptırın bu sefer şöyle yapın; 2 adet içinde ılıktan biraz sıcak su olan kap ayarlayın, suyun birine azıcık bebe şampuanı ekleyin ve köpürtün, kuşu önce şampuanlı suya daldırın (kafası yukarıda kalsın) yıkayabildiğiniz kadar yıkayın daha sonra diğer sade suya daldırın durulayın. Ardından fazla suyunuda kağıt havluyla alın. Kuşu kağıt havluya sarın az bekleyin suyunu çeksin daha sonra kafesine kurumaya bırakın. Fön makinesi falan kullanmayın kuşu hasta edersiniz kendi kendine kurusun. Cam pencere kapalı olsun kuruyana kadar. Kafesi güneş alan bir yere konumlandırırsanız daha iyi olur ;)

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Evet bazı kuşlar kokuyor hatta mide bulandırıcı olanlarla karşılaştım ilk aldıgım dişi ne yaparsak yapalım çok aşırı kokuyordu

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuruduğunda kokusu azalacaktır. Anlaşılan banyo yapması için fazla fırsat tanımıyorsunuz.

Oyla 0