Muhabbet Kusu Ani Kusma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Aydaca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aydaca

iyikus.com Üyesi
Merhaba, 1 yasinda erkek muhabbet kusum var. Dun aksama kadar gayet keyifli enerjikti, konusuyordu. Aksama dogru kafesinde birden kusmaya basladi. Bu kur yapma kusmasi degildi, kustukca yoruldugu ve halsizlestigi bir kusma. 2 saat kadar araliklarla kustu ve o sirada ayaklari cok soguktu (evde klima acik ama siddetli calismiyor evin ici 25 derece sabit) Kustugu icin oldugunu tahmin ediyorum, diskisi sadece beyaz ve sulu oldu ve bu da birkac saat surdu. Sonrasinda tekrar mamasini (akdari-aspur-yulaf) yedi ve diskisi da normale dondu. Etrafini boyayan renkli bir diski yok, yine de en net halini cekip atacagim bugun. Tekrar konusmaya otmeye basladi. Bu surecte kusu aldigim uretim yapan kisiyi aradim, kursak mantari olabilecegini soyledi. Aksamdan bir sarimsagi 4e bolup suda bekletmemi, sabah da bu suyu kusa vermemi soyledi. Birkac gun sonra da suyuna birkac damla elma sirkesi koy dedi. Kursak mantari boyle aniden gelir mi? Birkac saat kustu, halsiz oldu ve gecti. Bugun tekrarlar mi bilmiyorum. Tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Merhaba, söylediği formülü uygulamayınız. Bu gibi durumlar da devamlılık haline geldiğinde ilaç kullanmak daha doğru olacaktır. Önlem amaçlı bağışıklığını kuvvetlendirecek probiyotik, prebiyotikler verilebilir. Örnek bir marka olarak entrobac .
Kekik çayı da hazırlanıp verilebilir. Demlenen çay içme suyuna 1/3 oranında eklenebilir

Merhaba, söylediği formülü uygulamayınız. Bu gibi durumlar da devamlılık haline geldiğinde ilaç kullanmak daha doğru olacaktır. Önlem amaçlı bağışıklığını kuvvetlendirecek probiyotik, prebiyotikler verilebilir. Örnek bir marka olarak entrobac .
Kekik çayı da hazırlanıp verilebilir. Demlenen çay içme suyuna 1/3 oranında eklenebilir
Tesekkur ederim. Sizce kursak mantari mi bu? Simdi kontrol ettim gece de kusmamis ve yemini yemis. Oyle kabarik keyifsiz durmuyor. Kuscu sarimsak ona verilebilecek en etkili antibiyotik bu yuzden suda bekletip verin dedi ama 1 kez vermek gercekten bir mantari engeller mi ben de bilemedim. Suyuna sirke damlatma konusunda ne dusunuyorsunuz?

Tesekkur ederim. Sizce kursak mantari mi bu? Simdi kontrol ettim gece de kusmamis ve yemini yemis. Oyle kabarik keyifsiz durmuyor. Kussarimsak ona verilebilecek en etkili antibiyotik bu yuzden suda bekletip verin dedi ama 1 kez vermek gercekten bir mantari engeller mi ben de bilemedim. Suyuna sirke damlatma konusunda ne dusunuyorsunuz?
Siz şimdilik Doğanay’ın dediği gibi yapın ve durumu takip edin.Sirke,sarımsak gibi şeyler işe yaramaz zaten mantar hastalıklarında.İlaç tedavisi gerekir.Bunu da dışarıdan anlamak zor,kusmanın çok farklı sebepleri olabiliyor.Eğer tekrar olmadıysa bağışıklığı destekleyin yeterli bencede.

Merhaba, 1 yasinda erkek muhabbet kusum var. Dun aksama kadar gayet keyifli enerjikti, konusuyordu. Aksama dogru kafesinde birden kusmaya basladi. Bu kur yapma kusmasi degildi, kustukca yoruldugu ve halsizlestigi bir kusma. 2 saat kadar araliklarla kustu ve o sirada ayaklari cok soguktu (evde klima acik ama siddetli calismiyor evin ici 25 derece sabit) Kustugu icin oldugunu tahmin ediyorum, diskisi sadece beyaz ve sulu oldu ve bu da birkac saat surdu. Sonrasinda tekrar mamasini (akdari-aspur-yulaf) yedi ve diskisi da normale dondu. Etrafini boyayan renkli bir diski yok, yine de en net halini cekip atacagim bugun. Tekrar konusmaya otmeye basladi. Bu surecte kusu aldigim uretim yapan kisiyi aradim, kursak mantari olabilecegini soyledi. Aksamdan bir sarimsagi 4e bolup suda bekletmemi, sabah da bu suyu kusa vermemi soyledi. Birkac gun sonra da suyuna birkac damla elma sirkesi koy dedi. Kursak mantari boyle aniden gelir mi? Birkac saat kustu, halsiz oldu ve gecti. Bugun tekrarlar mi bilmiyorum. Tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.
Merhaba kusmaya sebep olacak temel sebeplerden aklımda olanları sıralayayım:
Fiziksel tahriş(yabancı cisim yutma olayı)
Gıda zehirlenmesi
Sinir sistemi problemleri
İç organ rahatsızlıkları
Mikoz
Çeşitli bakteri enfeksiyonları
Bu durumlar tedavi edilmesi gereken durumlardır.
Fakat bu durumlar dışında kuşlar tek dahi olsalar eş istemek için kusabirler.Bu da gayet normaldir.
Takipte kalın tekrarlarsa göğüs kemiğinide kontrol edebilirsiniz arada.
Bunun dışında sarımsaklı su vermeyiniz.(İleri sürecde hastalık çıkarsa direnç arttırmak için bir ihtimal verilebilir)
Sirkeye ben karşıyım verilmesinide tavsiye etmiyorum.

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin. Bagisikligini guclendirmek icin Doganay Bey’in soyledigi Entrobac disinda onereceginiz bir sey var mi? Gervit-w de kullanmali miyim genel olarak vitamin takviyesi icin? Bir de bunlari satan guvenilir yere ihtiyacim var, internette saniyorum karadenizpet satiyor, Izmir’de alabilecegim bir yer biliyorsaniz vakit kaybetmeden hemen almak istiyorum tavsiyelerinizi. Tesekkur ederim tekrar

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin. Bagisikligini guclendirmek icin Doganay Bey’in soyledigi Entrobac disinda onereceginiz bir sey var mi? Gervit-w de kullanmali miyim genel olarak vitamin takviyesi icin? Bir de bunlari satan guvenilir yere ihtiyacim var, internette saniyorum karadenizpet satiyor, Izmir’de alabilecegim bir yer biliyorsaniz vakit kaybetmeden hemen almak istiyorum tavsiyelerinizi. Tesekkur ederim tekrar
Evet genel olarak iyi bir vitamin ve probiyotik kullanmalısınız.Gervit-Entrobac yeterli ürünler.Gramaj olarak Entrobac fazla oluyor az sayıda kuş için.Karadeniz pet’ten bölünmüş olarak alabilirsiniz.Vitamin bölünmüş şekilde var mı bilemiyorum

Evet genel olarak iyi bir vitamin ve probiyotik kullanmalısınız.Gervit-Entrobac yeterli ürünler.Gramaj olarak Entrobac fazla oluyor az sayıda kuş için.Karadeniz pet’ten bölünmüş olarak alabilirsiniz.Vitamin bölünmüş şekilde var mı bilemiyorum
Ikisini de karadenizpet 10ar gram olarak satiyor. Bu satici guvenilir mi? Urunler orijinal olur mu? Sizin deneyiminiz vardir mutlaka

Tesekkur ederim cevaplariniz icin. Kusumun diskisi bu sekilde, icinde yem yok. Tecrubelerinize istinaden, herhangi bir anormallik var mi? Kusma yok ama biraz daha durgun oldugunu dusunuyorum.

Ekli dosyalar

• efd98c9b-5009-4e6c-bb97-0838d4146602.jpeg
    efd98c9b-5009-4e6c-bb97-0838d4146602.jpeg
    393.9 KB · Görüntüleme: 13
Görsele göre teşhis için çok belirgin bir dışkı görünümü değil ancak ilerleyen günlerde bir iç parazit uygulaması yapılabilir.

Tesekkur ederim cevaplariniz icin. Kusumun diskisi bu sekilde, icinde yem yok. Tecrubelerinize istinaden, herhangi bir anormallik var mi? Kusma yok ama biraz daha durgun oldugunu dusunuyorum.
Baloncuk var ama şimdilik birşey denilmez . probiyotik kullanınız ve yarın probiyotik kullanımı sonrası dışkısını ekleyiniz.

Baloncuk var ama şimdilik birşey denilmez . probiyotik kullanınız ve yarın probiyotik kullanımı sonrası dışkısını ekleyiniz.
Cok tesekkur ederim. Karadenizpetten siparis verdim, henuz gelmedi. Kullanir kullanmaz sizinle tekrar paylasacagim. Doganay Bey size de cok tesekkur ederim hem ilgilendiginiz icin, hem de boyle bir platform sagladiginiz icin 🙏🏻

Merhaba dostlar, henuz probiyotik gelmedigi icin sizinle probiyotik sonrasi diskiyi paylasamiyorum. Fakat bugun diskinin etrafinda yesil sivi fotograftaki sekilde iz birakmis gordum. Hepsinde degil, etrafinda hic yesil iz olmayan diskilar da var. Googleda baktigimda bunun iyi olmadigini yaziyorlar ama ishal diyorlar. Ishal degil, diski etrafinda yesil iz birakiyor. 3 gundur yem, kum ve su disinda yesillik vs hicbir sey vermedik. Sizin tecrubeniz googleda yazanlardan cok daha degerli oldugu icin size sormak istedim. Ne dusunuyorsunuz?

Ekli dosyalar

• 219346f2-f457-4515-ae23-1010b72d6e85.jpeg
    219346f2-f457-4515-ae23-1010b72d6e85.jpeg
    370.8 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba dostlar, henuz probiyotik gelmedigi icin sizinle probiyotik sonrasi diskiyi paylasamiyorum. Fakat bugun diskinin etrafinda yesil sivi fotograftaki sekilde iz birakmis gordum. Hepsinde degil, etrafinda hic yesil iz olmayan diskilar da var. Googleda baktigimda bunun iyi olmadigini yaziyorlar ama ishal diyorlar. Ishal degil, diski etrafinda yesil iz birakiyor. 3 gundur yem, kum ve su disinda yesillik vs hicbir sey vermedik. Sizin tecrubeniz googleda yazanlardan cok daha degerli oldugu icin size sormak istedim. Ne dusunuyorsunuz?
Doğanay beyin dediklerini yapın üç gün sonra tekrar bakalım kusma ve bu tarz dışkılar bir sürü hastalık belirtisinde olabiliyor veya bazen probiyotik toparlıyor o nedenle kullanın ondan sonra görelim

Kuşunuzda hafif sindirim sorunları ve mantar başlangıcı olabilir.. Yeminizi tazelerseniz iyi olur. Sıcaklarda yemlerde mantar üremesi olabiliyor. Garden mix sade yemi tavsiye ederim. Yemi aldığınızda cam kavanozda ve buzdolabında muhafaza ederseniz iyi olur.. Ve kuşun günlük tüketeceği kadar yem vermenizi öneririm..

Şuan için ilaç kullanımına gerek yok. Kusma tekrarlarsa triflucan yada mikostatin şurup kullanabilirsiniz..

Merhaba, daha once kusumu kursak mantarindan kaybettigim icin tedirgindim ve bugun kusumu Izmir’de OZM Tani Laboratuvarina goturdum. Diskidan ve kursaktan ornek aldilar, bazen diskida gozukmeyebiliyormus. Fakat kursaktan alinan ornege bakmaya gerek kalmadan diskida Megabakteri gorduler, sac yumagi seklinde dediler. Ben simdi ne yapacagim? Kusumda kilo kaybi yok, 42 gr. Sadece 1 kez kustu. Saniyorum basinda yakaladik. Karadenizpet’den 1 aylik icerisinde asagidaki urunlerin bulundugu seti almistim, bugun geldi.
20 ML Röhnfried Gervit
30 ML Tollisan Med Tollyamin Forte Veya 30 Ml Röhnfried Sedochol gelir stok durumuna göre.
30 ML Pro – Big Antioksidan
30 ML IVBİS (A - D3 – E – C – K VİTAMİN)
20 GR Röhnfried Entrobac
50 GR Versele Laga Calci-Lux

Ben ne yapayim? Kusumu nasil iyilestirebilirim? Bir ilactan bahsediliyor, Amphotoricin-B ama bulunmaz da deniyor. Yardiminiza ihtiyacim var, oglumu kaybetmek istemiyorum…

Vitaminler tek başına yeterli değildir bu hastalıkta maalesef. Veterinerin önerdiği ilacı kullanın ki en iyi ilacı tavsiye etmiş. Fungizone var ama bu ilacı daima veteriner kontrolünde kullanmak gerekli. İlaçtan sonra bu setleri kullanmanız daha uygun olur veya veterinere bu ürünleri söyleyin düzgün bir planlama yapar

Geri