Muhabbet kuşu ayak şişmesi ve kan toplaması

merveealtuntass

Yeni Üye
Merhaba, dün muhabbet kuşumuzun ayağının kan topladığını farkettik. Zeytinyağı ile biraz masaj yaptık kan toplanan ayağına kan dağılsın diye. Bugün tek ayağının üstünde duruyordu genelde ama sanki ayağı biraz daha şişmişti. Ne yapılması gerek bilen varsa yönlendirirse çok sevinirim

Ekli dosyalar

• AF50E7D1-2027-4E84-A123-8F56DE9B9884.jpeg
    AF50E7D1-2027-4E84-A123-8F56DE9B9884.jpeg
    1,009.2 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba, dün muhabbet kuşumuzun ayağının kan topladığını farkettik. Zeytinyağı ile biraz masaj yaptık kan toplanan ayağına kan dağılsın diye. Bugün tek ayağının üstünde duruyordu genelde ama sanki ayağı biraz daha şişmişti. Ne yapılması gerek bilen varsa yönlendirirse çok sevinirim
Yeriniz nerede ise bir veteriner bulup götürün. Kuşlardan Anlamıyor olsa bile bir müdahale yapar Siz müdahale etmeyin iyi görünmüyor. @Doğanay Y. @Ümit T.

Oyla 0
Ayağında bilezik mi var ? Genelde sağda bilezik olur ama burada sol şişmiş görünüyor. Acilen veteriner görmesi lazım. Bilezik yapıyorsa da bileziğin kesilip çıkartılması gerekir.

Oyla 0
Kuşunuz ayağını kaybedecek gibi duruyor. Kangren oluyor gibi görünüyor ve ölümlerle de sonuçlanabilir. Veterinere ACİL götürülmelidir.

Oyla 0
Merhaba sabah veterinere götürdüm. Ayağı ezilmiş gibi gözüküyor kavramasında vs bir sorun yok dedi röntgen çekildi jel ve ilaçlı su hazırlıcam onu kullanın 1 hafta sorun olmaz dedi. Yine durumunu güncellerim inşallah iyileşir ☺️ Jelin adı hirudoid forte

Oyla 0
Tedavi sonrası dönüş sağlarsanız sevinirim. Umarım mubişiniz tez zamanda iyileşir.

Oyla 0
Merhaba sabah veterinere götürdüm. Ayağı ezilmiş gibi gözüküyor kavramasında vs bir sorun yok dedi röntgen çekildi jel ve ilaçlı su hazırlıcam onu kullanın 1 hafta sorun olmaz dedi. Yine durumunu güncellerim inşallah iyileşir ☺️ Jelin adı hirudoid forte
Dediği gibi ezilmişse düzenli kullanımla bu jel bir haftada toparlatır. Geçmiş olsun

Oyla 0
Merhaba bugün kullandık jeli düzenli ve sanki sabahki haline göre düzelmeye başladı gibi. Düne göre keyfi de yerinde. Sağdaki şuanki hali

Ekli dosyalar

• 88CC11AA-F875-4B90-9C33-F87E605DF677.jpeg
    88CC11AA-F875-4B90-9C33-F87E605DF677.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 35
  • 7EF934EE-44CD-460B-BFF0-B45A403254FD.jpeg
    7EF934EE-44CD-460B-BFF0-B45A403254FD.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 30
Oyla 0
Merhaba bugün kullandık jeli düzenli ve sanki sabahki haline göre düzelmeye başladı gibi. Düne göre keyfi de yerinde. Sağdaki şuanki hali
Maşallah, jel etkisini göstermeye başlamış gibi gözüküyor. Veterinerinizin dediği yönde tedaviye devam ediniz. İyileşecek gibi gözüküyor.

Oyla 0
Parmak uçları kararacak gibi hissettim ben ama şu aşamada ürünü kullanma haricinde pek seçeneğiniz yok.

Oyla 0

Hangi veterinere gittiniz acaba?

Oyla 0
Çok geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah

Oyla 0
Merhaba, istanbul zeytinburnunda oturduğumuz için yakınlarda cevizlibağ kliniği vardı oraya götürdüm ben ilgililerdi baya

Aaa çok şaşırdım bende zeytinburnundayım :) Cevizlibağ kliniği sanırsam tranvay yoluna parelel bir veteriner var orasımı acaba? merkezefendi durağı ile cevizlibağ durağı arasındaki yolda?

Oyla 0