Muhabbet kuşu boyun altı göğüs üzeri delinmesi

sinanatesgs

Yeni Üye
Merhaba bir kaç gün önce erkek muhabet kuşum su içerken suyun üzerinden aktığını fark ettik. Bunun üzerine incelediğimizde kursak hizasında sigara izmariti sığacak kadar ene sahip açık bir delik fark ettik. Çevre veterinerlerden destek alamadığımız için kendimiz deliğin içinde ki yemleri ölü deriyi temizleyerek iğne iplik dikiş attık. Operasyondan sonra tekrar yeme içmesi düzeldi ufaktan konuşmalarada başladı lakin bugün kendisi o dikişi aşındırdığını fark ettik eskiye oranla gözle görünmese dahi sıvı sızıntısı oldu. Ve uçma yetisi azaldı. Bu konuyla ilgili danışmak istedim.

Kendiniz dikmeseydiniz keşke. Dikiş için kullanılan iğne iplikler farklı oluyor çünkü. Yarası mikrop kapmış olabilir. Eczaneden antibiyotikli yara kremi ve batikon alıp kullanabilirsiniz. Önce batikonla temizleyip ardından kremi sürün. Günde 2-3 sefer yapabilirsiniz bu işlemi..

Ayrıyetten yaraya profesyonel bir dikiş atılsa iyi olur. Çevrenizdeki veterinerleri arayıp sorun dikiş atan çıkar belki.. Bunun haricinde antibiyotik kullanılmasıda gerekebilir. Kuşun dışkılarının resmini ve kısa bir videosunu ekleyin bir bakalım..

Birde elinizde antibiyotik varmı hiç?

Merhaba, riskli bir işlem yapmışsınız ama kısa sürede oynamasa toparlayabilirdi. Tekrar bir çözüm bulunamaz ise benzer şekilde müdahale edip antibiyotikli kremleri de kullanınız. Bir de oynamaması için boyunluk takınız.

örnek bir görsel konu içinde mevcut.

Genelde kursak delinmeleri ölümcül problemlerdir ve her ne çözüm bulunursa bulunsun günün sonunda ne yazık ki kayıpların yaşanma oranı çok yüksektir. İlk etap için yaptığınız uygulama önlemsel ve işe yaramış görünse de riskli bir seçim. Yine de hiç bir şey yapılamamasından iyidir diyerekten geçmiş olsun diliyorum.
Merhaba bir kaç gün önce erkek muhabet kuşum su içerken suyun üzerinden aktığını fark ettik. Bunun üzerine incelediğimizde kursak hizasında sigara izmariti sığacak kadar ene sahip açık bir delik fark ettik. Çevre veterinerlerden destek alamadığımız için kendimiz deliğin içinde ki yemleri ölü deriyi temizleyerek iğne iplik dikiş attık. Operasyondan sonra tekrar yeme içmesi düzeldi ufaktan konuşmalarada başladı lakin bugün kendisi o dikişi aşındırdığını fark ettik eskiye oranla gözle görünmese dahi sıvı sızıntısı oldu. Ve uçma yetisi azaldı. Bu konuyla ilgili danışmak istedim

Bu yazıyı yazdığım gecenin sabahında hayvan hastanesine yetiştirdim titremesi vardı ve bahsettiğim delik ben müdehale etmeden önceki haline geri dönmüştü ameliyata alan hekim bana yarayı kapattıp önlüğünü giydirmesinin hemen akabinde kalp krizi geçirdiğini aktardı. Oğlumu yaşatamadım onu kaybettim içim yangın yeri gibi milyonlarca keşke var kafamın içinde ama ne çare. Çok üzgünüm.

Geri