Muhabbet kuşu cinsiyet

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan morpheus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

morpheus

iyikus.com Üyesi
5 ay önce falan muhabet kuşu aldım alırken erkek dedi adam ama ceresi şuan hafif acık mavi beyazlıklarda var bugün fotoğraf atacam. ondan konuşturamıyorum.

Fotoğraf atarsanız cinsiyet tahmini daha kolay olur.Ancak her kuş aynı zamanda konuşmaz veya daha fazla ilgi bekler böyle bir durum da mevcut olabilir.Yavru muydu aldığınız da ?

Oyla 0
evet aldığımda yavruydu bugün aldığım yere gitcem erkek dedi ama dişi fotoğrafı akşam size atarım.

Oyla 0
fotoğraf çok kalitesiz. Fakat uzaktan bile dişi olduğu anlaşılıyor. Bence değiştirmeyin. Yanına bir erkek alın ve eşleştirin. Yavrularını eğitirsiniz. Hem bu size daha iyi gelecektir. Terapi gibi geliyor kuş yetiştirmek

Oyla 0
adama gittim dişi dedi değiştirmedim 5-6 aylık gibi dedi adam 1 yaşına falan bassın açık mavi erkek alcağım erkeği yavru alsam birşey olurmu.
açık mavi ile bu kuşun cifleşmesinden nasıl renkler cıkar

Son düzenleme:
Oyla 0
Dişi kızgın olduğundan zarar verebilir. Yetişkin alırsanız eğer daha sağlıklı olacaktır. 5-6 aylıktan büyük duruyor fotoda. 7-8 gibi.

** Kuşunuz zeytin yeşili ve 2 siyah faktör içermektedir. Baskın parçalı mutasyonu. Yeşil Renk Muhabbet Kuşlarında Siyah Faktörü

Bu nedenle açık mavi eşleme yapılırsa yeşil ağırlıklı yavrular verecektir. Tavsiyem daha koyu tonda kobalt, mor faktör içeren renkte kuşlarla eşlerseniz renk karteli genişleyecektir. Örneğin;
3566906.jpg
7316402_orig.jpg
87c4943cb4b6c78b166f2cdb2fe44ada--pet-birds-birds-.jpg
Best_Blue_Spangle_G__J_Al-Nasser.JPG

Oyla 0
Aynen baya dişi buYanina kozgın bir erkek almakta fayda var.Hem eşleşmek için uygun olur hemde dişi zarar vermez.Yavru olursa dişi çiftleşmek isticektir.Erkekte yabru olduğu için yanaşmayınca ciddi zararlar alabilir.Mavi candırTam emin olmamakla birlikte mavi istiyorsanız açık mavi yerine attığınız tonda alırsanız belki ihtimal olabilir.Ama mutasyonlardan çok anlamam sadece fikir.Doğanay bey daha iyi bilir.

Oyla 0
O tonlarda yavru istiyorsanız görselde attığım ya da sizin paylaştığınız gibi koyu bir mavi erkek almanız gerekiyor. Gök mavi yerine kobalt mavi ya da mauve.

Oyla 0