Muhabbet Kuşu Garip Ses Acil Yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kaos93030
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kaos93030

Yeni Üye
Merhaba,yaklaşık 4 yıldır bende olan muhabbet kuşum son 1,2 haftadır garip bir ses çıkarıyor ama ağzıyla değil sanki kalp ritmi gibi tüyleride sürekli kabarik ayrıca kuruma hastalığı da var.Attığım videodaki sesi dikkatli dinleyin lütfen tık tık tık gibi ses geliyor bunun nedeni nedir lütfen yardımcı olun uçmakta da güçlük çekiyor sürekli düşüyor.

Merhaba ben sesi duyamadım. Kulaklığıma ulaşır ulaşmaz dinleyeceğim. Kuruma için ne gibi bir tedavi uyguluyorsunuz?

Oyla 0
Kuruma için herhangi bir tedavi uygulamıyorum şuan önceden yanına aldığımız bir eş ile sürekli kavga ettiğinden stresten tüyleri döküldü sandık ama şuan farkediyorum kuşumda kuruma var ve ne yapacagimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Oyla 0
Merhaba,yaklaşık 4 yıldır bende olan muhabbet kuşum son 1,2 haftadır garip bir ses çıkarıyor ama ağzıyla değil sanki kalp ritmi gibi tüyleride sürekli kabarik ayrıca kuruma hastalığı da var.Attığım videodaki sesi dikkatli dinleyin lütfen tık tık tık gibi ses geliyor bunun nedeni nedir lütfen yardımcı olun uçmakta da güçlük çekiyor sürekli düşüyor.

Merhaba. Ses kuştan geliyorsa muhtemelen ilerlemiş astım, yada aşırı korkuyor. kuyruk atması, ağızdan nefes alma, çabuk yorulma diğer belirtiler olur. Gündüzde bir foto yada video atın. Üşütmediyse, burun tıkanıklığı yoksa astım. Kuruma olduğunu nereden anladınız? Ne olduda kurumaya girdi? Kuruma hastalık değil bir hastalığın neticesi yani sonucudur. Herhangi bir hastalık ilerler kuş halk arasında kurur. Bunun dışında megabakter ayrı bir fungal sorundur.

Oyla 0
Şu anda ayrıntılı bir video cektim yüklüyorum youtube inşallah yardımı olur.Kuş aslında beni annesi gibi görüyor cok seviyor beni. Kur felan yapıyor.Eşi yok buarada tek bakiyorum.

Oyla 0
Yoğun bir tüy eksikliği olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bu yeni bir durum mudur? Kuşunuz bence bahsettiğiniz gibi kurumayla muzdarip değil fakat sindirim sorunlarında ve ilerlemiş astım vakalarında bu tarz bir durum gözlemleniyor. Acil veterinerlik bir durumu var maalesef. Bu nedenle bir ürün önermem pek sağlıklı olmayacaktır çünkü geniş bir inceleme yapılması gerekir.

Yinede benzer durumlarda kullanılan bir ürün mevcut (neo terramycin) fakat dediğim gibi çok farklı bir durumu bile olabilir. Güçsüz bir bünyeye ilaç kullanmak beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Oyla 0
Bu durum bayadır var böyle veteriner'e götürdüğümde ordaki bakanlar hiç bir şey anlamayıp beni kliniğe gönderdiler ama maddi olarak pahalı olduğundan bende böyle bilen biri var ise yardim almak amaclı buraya geldim

Oyla 0
Popo kısmında ki sarı renkteki birikme riskli bir durum sergiliyor ne yazık ki. Yağlanma, kist ne bileyim tam tanılayamadığım bir görüntü sergiliyor. O bölge de kuşlar için çok riskli bir bölge olduğundan mutlaka kontrol edilmelidir.
Kuşun sağlığından önemli olmamalı para konusu. Bu nedenle gecikmeyin lütfen. İstanbul da iyi veterinerler var.

Oyla 0
Popo kısmında ki sarı renkteki birikme riskli bir durum sergiliyor ne yazık ki. Yağlanma, kist ne bileyim tam tanılayamadığım bir görüntü sergiliyor. O bölge de kuşlar için çok riskli bir bölge olduğundan mutlaka kontrol edilmelidir.
Kuşun sağlığından önemli olmamalı para konusu. Bu nedenle gecikmeyin lütfen. İstanbul da iyi veterinerler var.
Efendim bugün yaklaşık 2 saat önce götürdüm veterinere bana 2-3 tane ilaç verdi.Lakin dikkatimi 1 ilaç çekti Megatril diye bir ilaç.Ordaki bayan 1 tüp suluğa 1 TAM sıkım dedi bu nekadar doğrudur? sıktım ama biraz fazla gibi geldi bana.

Oyla 0
Merhaba, etkili bir üründür megatril ve diğer antibiyotik ilaçlarla benzer şekilde uygulanır. 1 tam sıkım dediği şırınga içinde mi yoksa ilaç kabunun damlalığında mı? Kaç ml tekamül ediyor yazıyor mu?

Oyla 0
Anladım. 1 tam sıkım doğru kullanım olacaktır. Eğer içiniz rahat etmez ise 10-12 damla tam dolu suluğa verilmelidir. İlaçlı su 8 saatte bir yenisiyle tazelenmelidir.

Oyla 0