Muhabbet kuşu gece korkusu, denge problemi ve b vitamini

Fatma Ftm

iyikus.com Üyesi
Merhaba. 7 yaşında erkek muhabbet kuşum iki gecedir korkup kanat çırpıyor, kafesin içinde kendini oradan oraya atıyor. Hemen ışığı açıp sakinleştirmeye çalışıyorum ama dakikalarca korkusu geçmiyor. Nefes nefese kalıyor çok yoruluyor. Gün içinde pek bir problemi yok. Hatta şuan gayet neşeli. Bu gece korkularını daha önce de birkaç kez yaşadım ve kuşların hassas hayvan olmalarından dolayı normalleştirdim. Ama bu 3 gün içinde iki kez aynı durumu yaşayınca başka bir problem olabileceğini düşündüm. Hatta korkup çırpındıktan sonra ayağının birini birkaç saniye basamadı. Dün de gündüz uyurken sallanıp az daha düşecekti. Düşecekken sıçrayıp uyandı Sanki dengesini tutamıyor gibi sürekli sallanıyor. İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde B vitamini eksikliği olabileceğini düşündüm. Kaliteli bir B vitamini markası önerir misiniz? Bu b vitaminlerinin herhangi bir yan etkisi ya da zararı olur mu?

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Kuşunuza dış parazit yapmanızı öneririm
B vitamini olarak BT -amin Forte veya Tollayamin Forte öneririm bunlar piyasadaki en iyi ürünler
Gece kafes tabanına beyaz peçete serin eğer bir varsa belli olur

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Kuşunuza dış parazit yapmanızı öneririm
B vitamini olarak BT -amin Forte veya Tollayamin Forte öneririm bunlar piyasadaki en iyi ürünler
Gece kafes tabanına beyaz peçete serin eğer bir varsa belli olur
Hoşbuldum, yanıtınız için çok teşekkür ederim😊 Evet ne yazık ki kuşumda bir süredir bit var fakat son günlerde azaldı. Hatta gün içerisinde kaşıntıdan dolayı neşesi de yoktu sürekli uyuyordu ama birkaç gündür neşesi yerine geldi, hareketlendi. Ama tam iyileşiyor derken iki üç gündür de bahsettiğim gece korkuları başladı. Öyle yazılar okudum ki felç, epilepsi, kalp krizi vs olabilir diye çok korktum. Bu sallanmalar, dengede duramama, gece korkuları hep dış parazitten mi kaynaklıdır? İnanın geceleri uyumuyorum sabaha kadar yanında duruyorum bir şey olacak korkusuyla🥺

Hoşbuldum, yanıtınız için çok teşekkür ederim😊 Evet ne yazık ki kuşumda bir süredir bit var fakat son günlerde azaldı. Hatta gün içerisinde kaşıntıdan dolayı neşesi de yoktu sürekli uyuyordu ama birkaç gündür neşesi yerine geldi, hareketlendi. Ama tam iyileşiyor derken iki üç gündür de bahsettiğim gece korkuları başladı. Öyle yazılar okudum ki felç, epilepsi, kalp krizi vs olabilir diye çok korktum. Bu sallanmalar, dengede duramama, gece korkuları hep dış parazitten mi kaynaklıdır? İnanın geceleri uyumuyorum sabaha kadar yanında duruyorum bir şey olacak korkusuyla🥺
Bence bütün şikayetleri parazit veya bit ten kuşunuzda olan bitin resmini güncel dışkı resmini temiz peçete üzerinde olacak şekilde görebilirmiyiz
Hangi ürünü kullandınız bit için
Kuşunuzun bitten kurtulması gerekiyor kan emici oldukları için kuşunuzu kaybedebilirsiniz eğer geç kalınırsa

Dış ve iç parazit için Vilmectin ense damlası öneririm. Enseye 1-2 damla olacak şekilde. Kesin tedavi ediyor. Ben de kullanıyorum.

rI8w5y.jpeg
']https://img.imgyukle.com/2023/06/03/rI8w5y.jpeg
URL]

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Bu gece de aynı durumu yaşadık. Az önce neşesi yerindeydi ama yine çırpınma hareketi oldu tek ayak üzerinde durdu bir süre. Sanki tüneğe zor bastı. Şimdi ise gözlerini kapatıyor sallanıyor

Ekli dosyalar

Dış ve iç parazit için Vilmectin ense damlası öneririm. Enseye 1-2 damla olacak şekilde. Kesin tedavi ediyor. Ben de kullanıyorum.

rI8w5y.jpeg
']https://img.imgyukle.com/2023/06/03/rI8w5y.jpeg
URL]
Çok sağolun. Ama benim kuşum ele gelen, elde sakin duran bir kuş değil. Çok ısırıyor bu nedenle elimize alamıyoruz. Damlayı bu şekilde ensesine damlatabileceğimi sanmıyorum. Mesela kulak çubuğu gibi bir şeye ya da parmağımıza damlatıp o şekilde ensesine sürsek olur mu acaba, damlatmak şart mı? Kuşum cidden parazitten dolayı bu haldeyse durumu giderek kötüleşiyor. Umarım kurtarabilirim🙏🏻🥺

Şuan enerjisi yerinde aynasıyla ve oyuncağıyla oynuyor. Geceleri ve sabahın ilk saatlerinde kötü oluyor, bu saatler itibariyle geceye kadar gayet iyi oluyor
Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Bu gece de aynı durumu yaşadık. Az önce neşesi yerindeydi ama yine çırpınma hareketi oldu tek ayak üzerinde durdu bir süre. Sanki tüneğe zor bastı. Şimdi ise gözlerini kapatıyor sallanıyor

Merhaba, kızgınlık yumurtasıyla ilgili bir durumunuz olabilir mi?
Maalesef iyi görünmüyor kuşunuz. Solunum problemleri olabileceği gibi farklı sorunları da var belli ki. :(

Merhaba, kızgınlık yumurtasıyla ilgili bir durumunuz olabilir mi?
Maalesef iyi görünmüyor kuşunuz. Solunum problemleri olabileceği gibi farklı sorunları da var belli ki. :(
Şuan bu halinden eser yok, dediğim gibi gün içerisinde iyi ama gece ve gecenin devamında, sabahın ilk saatlerinde kötü oluyor. Sonra gün boyu normalleşiyor hiçbir problemi yokmuş gibi. Videodaki durumuna göre önerebileceğiniz bir vitamin vs var mı acaba her anlamda ona iyi gelebilecek?
Bir de dış parazitlere spreyler ve ense damlası dışında ne uygulayabiliriz?

Benim kuşlarımda ele gelmiyor ısırıyor, kuş uzmanı 1 saniyede enseye damlattı. Bende göze falan denk getiririm diye korktum o yüzden veteriner yapsın istedim. İsterseniz veterinere götürün.

Bir de kuş zor nefes alıyor gibi :(

Çok sağolun. Ama benim kuşum ele gelen, elde sakin duran bir kuş değil. Çok ısırıyor bu nedenle elimize alamıyoruz. Damlayı bu şekilde ensesine damlatabileceğimi sanmıyorum. Mesela kulak çubuğu gibi bir şeye ya da parmağımıza damlatıp o şekilde ensesine sürsek olur mu acaba, damlatmak şart mı? Kuşum cidden parazitten dolayı bu haldeyse durumu giderek kötüleşiyor. Umarım kurtarabilirim🙏🏻🥺
O halde bir veterinere götürüp yaptırmanız en iyisi olur. Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Solunum problemi için ne kullanabiliriz? Vitaminler iyi gelir mi, hangi vitaminler solunum sıkıntısını geçirir?
hayır hocam, bu evrede eğer solunum sıkıntısı ise ilaç kullanmak gerekir doksimis gibi. Onu da veterinerlerden temin edebilirsiniz. Vitaminler anlık etki eder (multivit veya elektrolitler). Sonrası yine eski haline dönecektir. Dışkı görseli de ekler misiniz?