Muhabbet kuşu hasta

Merhaba, ne süredir dışkısı bozuk? Kuş tüy dönemine girecek ya da bitiriyor gibi.
Sıvı bir dışkı ise pektim içerikli bir ürün divitsol gibi ya da elektrolit alıp (geçici olarak eczaneden ge-oral) kullanılabilir 2 gün. Geçmez ise başka yorumlar yapılabilir.

Merhaba, ne süredir dışkısı bozuk? Kuş tüy dönemine girecek ya da bitiriyor gibi.
Sıvı bir dışkı ise pektim içerikli bir ürün divitsol gibi ya da elektrolit alıp (geçici olarak eczaneden ge-oral) kullanılabilir 2 gün. Geçmez ise başka yorumlar yapılabilir.
1,5 aydır bozuk dışkısı bi ara düzeliyor sonra yine bozuluyor. Bi ara tüy döküyorlardı fakat simdi pek dökmüyorlar. Elimde BT-Armin var fayda eder mi tüy için?

bt-amin forte evet tüy dönemi ve dışında düzenli kullanım için uygun iyi bir ürün. Haftada 2 gün mutlaka kullanın. Net bir dışkı görseli ekler misiniz?

Yanlış anlama beni kafesin daha cok gözüme çarptı. Kafesini değistirme şansın varsa ilk iş değistir sağlıkları içinde tavsiyem.
Boyalı ve paslı kafesin demirleri gagalıyorsa boya yavaş yavaş zehirler.
Ağzı yok ki canım acıyor desin plastik tünek alacağina tahta alsan hadi onu da almadın kes ağacın dalını güzelce temizle fırınla kurut ayak sağlığını korursun.

Kabarık ve kuyruğu hafifçe hareket ediyor. Bazen de kusma hareketi yapıyor. Yem yemesinde kilosunda bir problem yok fakat dışkısı pek iyi değil. Entrobac Cede mama, ve Gervit-W kullanıyorum.
s.a benim iki tane muhabbet kuşum var ikiside ya hapşırıyor ya da öksürüyor 1 haftadan belli ustunu cok kalin olmayacak ortu ile kapatiyorum pencere ve ya kapi acik tutmuyorum peteginde yanindalar direk neden boyle oldu yardimci olabilir misiniz

Yanlış anlama beni kafesin daha cok gözüme çarptı. Kafesini değistirme şansın varsa ilk iş değistir sağlıkları içinde tavsiyem.
Boyalı ve paslı kafesin demirleri gagalıyorsa boya yavaş yavaş zehirler.
Ağzı yok ki canım acıyor desin plastik tünek alacağina tahta alsan hadi onu da almadın kes ağacın dalını güzelce temizle fırınla kurut ayak sağlığını korursun.
Ana tünek zaten tahta, 2. tüneği kısa diye birbiriyle fazla temas etmesinler diye taktım. Kafesi zaten değiştirmiştim yine değiştirsem yine orayı yiyecek ona bi' çare bulamadım. Mineral blok aldım onu da yeni bitirdi. Zaten dışarıya salıyorum 3 saatliğine de boya yemesini çözersem katlı kafeslerden almayı düsünüyorum.

Boyanin tadını almış gagalayıp didiklemekte alışkanlık olmuş😊
Papağanım ilk zamanlar çok yapiyordu kafesin her tarafina mineral blok gaga taşı kalamar ne bulduysam astım. Sonra onlara sarmaktan unuttu. Genelde vitamin mineral eksikliği varsa yapiyorlar.
Bir erkek bir dişi mi?

Boyanin tadını almış gagalayıp didiklemekte alışkanlık olmuş😊
Papağanım ilk zamanlar çok yapiyordu kafesin her tarafina mineral blok gaga taşı kalamar ne bulduysam astım. Sonra onlara sarmaktan unuttu. Genelde vitamin mineral eksikliği varsa yapiyorlar.
Bir erkek bir dişi mi?
Evet, bir erkek bir dişi. Mineral bloğu 1 ayda hemencik bitirdi de fazla yerse bir sey olmasından korkmuyor değilim. 3-4 tane alıp asmaktan başka çare yok dediğiniz gibi.

Evet, bir erkek bir dişi. Mineral bloğu 1 ayda hemencik bitirdi de fazla yerse bir sey olmasından korkmuyor değilim. 3-4 tane alıp asmaktan başka çare yok dediğiniz gibi.
Ben yumurtadan yavrudan anlamam bunlar şimdi üremek ister o kutu gibi seye kulucalık mı deniyordu ondan da var mı? Belki yumurtlamak istiyor alan bulamadı falan stres mi yaptı. Anlamam bu işlerden de aklima geldi sadece

Ben yumurtadan yavrudan anlamam bunlar şimdi üremek ister o kutu gibi seye kulucalık mı deniyordu ondan da var mı? Belki yumurtlamak istiyor alan bulamadı falan stres mi yaptı. Anlamam bu işlerden de aklima geldi sadece
Eski kafesinde koymuştum fakat çiftleşmediler. Şimdiki kafesinde koymadım çünkü çiftleşmiyorlar. Çiftleştiğini hiç görmedim. Erkek kur yapınca dişi yapmıyor, dişi yapınca erkek kaçıyor değişik durumdalar şu anda.

Hocalar daha iyi bilir bende acemi bakiciyim onların yorumlariyla öğrenmeye çalışıyorum. Çok gecmiş olsun. Konu çok kaymış istersen resmi bir daha paylaş daha iyi olur.

Dediğim ürünleri kullandıktan 3-4 gün içinde geçmez ise ilaç kullanmak gerekecek. Yeminizi yeni almadıysanız ve kokusu arttı ise yenileyiniz. Bayat yemlerden de kaynaklanıyor olabilir.
+ Yem içeriğine aspur ve yulaf da ekleme yapınız.

Dediğim ürünleri kullandıktan 3-4 gün içinde geçmez ise ilaç kullanmak gerekecek. Yeminizi yeni almadıysanız ve kokusu arttı ise yenileyiniz. Bayat yemlerden de kaynaklanıyor olabilir.
+ Yem içeriğine aspur ve yulaf da ekleme yapınız.
Tamamdır dediğiniz gibi kullanayım o ürünleri. Yulaf'ı her gün mamayı 2 günde 1 yediriyorum teşekkürler.