Muhabbet kuşu ilk yumurta

Mønster.

Yeni Üye
Merhabalar :) benim çiftimin ilk yumurtası 1. yumurtada basmamıştı ardından 1 gün sonra ikinci yumurta gelince biraz daha temkinli olmaya başladı 3. Yumurtasını 2 gün sonra yumurtladı ardan 1 gün geçti şuan 4 yumurta hala yok düzensiz yumurtlamasının bir sebebi var mı birde yardımcı olursanız çok sevinirim :)

:( yumurtaları kontrol ettim ilk defa ve yumurtanın birini kırmışlar sebebi ne olabilir fazla rahatsızda etmiyorum :( kırık yumurtayı ne yapabilirim fazla kötüde durmuyor kırık atmalımıyım

Oyla 0
Merhaba, eğer ilk kuluçkası ise ya da kalsiyum eksikliği varsa kırma durumu söz konusu olabilir. Birde stres durumlarında, nadiren de yanlışlıkla kırabiliyorlar. Kırık yumurtayı atmanızı öneririm.
Bir ihtimal siz tarihi kaçırdınız. 2 günde bir yumurtlaması gerekir. Bazen bu durum 2.günün gecesine denk gelebiliyor.

Oyla 0
Tarihi belki kaçırmış olabilirim bilgi için teşekkürler bugünde 4. yumurtayı yumurtladı saolun kırık yumurtayı almaya çalıştım ama dişi izin vermiyordu ben yuva yaklaşınca hemen yuvaya giriyordu bende ürkütmemek için elleyemedim yumurta yenmiş beya parçalanmış gibi durmuyor yanlışlıkla kırılmış gibi duruyordu

Oyla 0
Anladım. Kuş raharsız oluyorsa kalsınlar ama ilk fırsatta almanızı öneririm. Eğer çatlak derin ise koku yapıyor kuruduğunda. Nokta gibi ise problem olmaz.

Oyla 0