Muhabbet kuşu kafes düzeni

Fatmaguler

iyikus.com Üyesi
Merhaba, muhabbet kuşlarım için tahta tünek almıştım. Petshoptan verilen plastikler iyi olmadığı bakteri barındırdığı için. Boyutları muhabbet kuşu için normal mi? Birde kafes düzeni güzel mi ? Uygun mu? Vitaminlerini de aldım. Geldiler yarın sabah başlayacağım uygulamaya :)

Ekli dosyalar

• IMG-20221115-WA0007.jpeg
    IMG-20221115-WA0007.jpeg
    772 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG-20221115-WA0005.jpeg
    IMG-20221115-WA0005.jpeg
    821.3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG-20221115-WA0003.jpeg
    IMG-20221115-WA0003.jpeg
    830.1 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20221115-WA0000.jpeg
    IMG-20221115-WA0000.jpeg
    887.2 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba, ahşap tuneklerde bakteri barindirabilir. Bu nedenle ara ara değiştirmek gerekiyor. Kafesiniz iki kuş için küçük ve içi çok doldurulmuş.
Böyle kafeslerde tünekleri bu şekilde değil de enine takmaniz gerekir. 2 tünek yeterli olur

Merhaba, ahşap tuneklerde bakteri barindirabilir. Bu nedenle ara ara değiştirmek gerekiyor. Kafesiniz iki kuş için küçük ve içi çok doldurulmuş.
Böyle kafeslerde tünekleri bu şekilde değil de enine takmaniz gerekir. 2 tünek yeterli olur
Enine olarak taktığımda tünekler çok büyük kalıyor kesmem gerekiyor. Kesip öyle takacağım o zaman. Birde @Doğanay Y. Bey ben kuslarimi ayırmayı düşünüyorum bugün yeni bir kafes alıp. Mavi olan kuşum biraz hırçın ve sarı/yeşil kuşu bize alıştırma konusunda korkutuyor :) bu sefer o hırçın davranınca sarı çok uysal ama o da korkup bizden kaçıyor. Eğitmek amaçlı büyüyene kadar ayrı bakayım diyorum siz ne dersiniz ? Birbirleriyle anlaşıyorlar mi onu da anlayamıyorum bazen birbirlerine sinirleniyorlar 😄 ayrı tutup eğitip konuşturup kızgınlık dönemlerinde biraz büyüyünce bir kafese alsam sizce nasıl olur ?

Enine olarak taktığımda tünekler çok büyük kalıyor kesmem gerekiyor. Kesip öyle takacağım o zaman. Birde @Doğanay Y. Bey ben kuslarimi ayırmayı düşünüyorum bugün yeni bir kafes alıp. Mavi olan kuşum biraz hırçın ve sarı/yeşil kuşu bize alıştırma konusunda korkutuyor :) bu sefer o hırçın davranınca sarı çok uysal ama o da korkup bizden kaçıyor. Eğitmek amaçlı büyüyene kadar ayrı bakayım diyorum siz ne dersiniz ? Birbirleriyle anlaşıyorlar mi onu da anlayamıyorum bazen birbirlerine sinirleniyorlar 😄 ayrı tutup eğitip konuşturup kızgınlık dönemlerinde biraz büyüyünce bir kafese alsam sizce nasıl olur ?
iki kuşu aynı anda eğitmek çok güç oluyor ama imkansız değil. Bazı kuşlar, size iyi güvenen bir kuşun aracılığıyla kendi kendine evcilleşirken bazısı, evcili bozuyor :D Bazı kuşların hiç bir şekilde ehlileşmeye yanaşmadığı da bilindiğinden sabırlı olmak lazım.
İki kafes iyi olabilir bir süre ama en azından kafes dışında sohbet halinde olmaları iyi olabilir.
Tünekler kesilebilir evet.

iki kuşu aynı anda eğitmek çok güç oluyor ama imkansız değil. Bazı kuşlar, size iyi güvenen bir kuşun aracılığıyla kendi kendine evcilleşirken bazısı, evcili bozuyor :D Bazı kuşların hiç bir şekilde ehlileşmeye yanaşmadığı da bilindiğinden sabırlı olmak lazım.
İki kafes iyi olabilir bir süre ama en azından kafes dışında sohbet halinde olmaları iyi olabilir.
Tünekler kesilebilir evet.
Mavi kuşumuz birazcik yaramaz :) ona sabırla yaklaşmayı deniyoruz. Bu evrede sarı olan kuşu da korkutmadan yapmak istiyoruz çünkü sarı olanla 2 günde ele alıştık elden yem yemeye alıştık. Bu evrede mavi bizi sürekli ısırıyor :) o uçup kaçınca sarı olan da elimizden kaçıyor onun peşinden gidiyor :) ikisini kafesten ayrı ayrı çıkarıyoruz o yüzden. Eş olarak almıştık ama sarı olanın cinsiyeti henüz burada kesinliğe kavuşmadı. Okuduğum kadarıyla eş kuşlar insanlara karşı gelen ilgiye kendini kapatıp tek ilgiyi eşlerine verirlermiş. O yüzden biraz eğitmek adına da ayırmak istiyorum sarının ilgisi bizde olsun diye :) biraz büyüyünce aynı kafese koysam kavga etmezler dimi sonra :)