Muhabbet kuşu kanat titretmesi

selvidogan

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum 2-3 gündür durduğu yerde böyle kanatlarını titretiyor dışkısı vs. normal sanki biraz daha durgun sebebi nedir

Ekli dosyalar

• IMG_9683.MOV
    948.8 KB · Görüntüleme: 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tüy dönemine girecek olabilir. Kanat titretmrsi stres, kaygi sebepli olabilecegi gibi ateşli hastalık belirtisi de olabilir

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Stres yaptığı birşey olabilirmi? Mesela kafesin yeri değişmiştir yada kafesin yanına korktuğu bir eşya konulmuştur? Cereyanda kalıp üşütme durumuda olabilir belki.. Kuşun dışkılarının resminide atın bir kontrol edelim..

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Malum havalar da ısındı ve ev ortamlarımız da sıcak olmaya başladı. Bu şartlarda kuşlar kendini serinletmek için de sık sık kanatlarını hafif açıp titretiyorlar. Ilık su ile banyo yapması da iyi gelecektir eğer şüphe duyulacak hastalık belirtileri yoksa.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Yok bu sıcaktan değil bence sıcaktan olsa dediğin gibi kanatlar hafif açık olur ve ağızda açık olur.. İç parazit kaynaklı bile olabilir...

aysenurk

Forum Sakini
Yok bu sıcaktan değil bence sıcaktan olsa dediğin gibi kanatlar hafif açık olur ve ağızda açık olur.. İç parazit kaynaklı bile olabilir...
Elimizde bulunması adına önerebileceğiniz iç parazit ilacı var mıdır? Uygulamaları hakkında bilgim yok. Benim kuşum da kanatlarını bu aralar bu şekilde titretiyor.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Elimizde bulunması adına önerebileceğiniz iç parazit ilacı var mıdır? Uygulamaları hakkında bilgim yok. Benim kuşum da kanatlarını bu aralar bu şekilde titretiyor.

Geçen gün açmıştım bir konu;

Görseli telefonunuza indirebilirsiniz. Oradaki ilaçlardan herhangi bir tanesi olur. Veterinerlere bakın illaki bulursunuz..

Kuşlara düzenli olarak 6 ayda bir yapmanızı öneriyorum özellikle mevsim geçişlerinde.. Kuşları oldukça rahatlatıyor. Düzenli kulllanıldığında kuşların yaşam kalitesini arttırırsınız ;)