Muhabbet kuşu kanat tüyleri konusundaki sıkıntıya yardımcı olabilecek varmı?

Merhaba herkese selamlar

İki adet muhabbet kusu sahiplendim. Bunlardan bi tanesinin kanat tüylerinin diplerinde fotografta görüldüğü gbi ici kan dolu halde ve ucamiyor petshopcular tüy vitamini(B) birde multivitamin kullanmami söylediler malesef kuştan anlayan veteriner yok yardımcı olursanız sevinirim
IMG-20210823-WA0005.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20210823-WA0004.jpg
    IMG-20210823-WA0004.jpg
    69.2 KB · Görüntüleme: 10
Hocam Mayıs gibi geldi kuş bize bı ay sonra bu durum başladı şuanda ucamiyor ve hemen hemen 6 aydir kanatları hala bu şekilde içindeki kan kuruyunca tüy kırılıp dusuyor düzelir diye bekliyorum ama düzelmedi hala

Eğer durum anlattıgınız gibiyse kanlı tüy kapsüllerini kendiniz çekmeniz gerekir. YouTube da videoları var. Yine düzelmiyorsa eğer yapacak çok bir şey kalmıyor vitaminlerle desteklemekten başka. Başlarda bi sorunu olmayıp sonradan ortaya çıkması beni biraz şaşırttı açıkcası. @Doğanay Y. Yardımcı olacaktır

Eğer durum anlattıgınız gibiyse kanlı tüy kapsüllerini kendiniz çekmeniz gerekir. YouTube da videoları var. Yine düzelmiyorsa eğer yapacak çok bir şey kalmıyor vitaminlerle desteklemekten başka. Başlarda bi sorunu olmayıp sonradan ortaya çıkması beni biraz şaşırttı açıkcası. @Doğanay Y. Yardımcı olacaktır
Akşam bu konuyu okuyunca ben de biraz araştırdım tüy çekme konusunda videolar var ama bilen birinin çekmesi gerekiyor diyorlar yoksa daha büyük sıkıntı oluşabilir miş yakınlarda bir kuş yetiştiricisi varsa destek almanızı tavsiye ederim

Merhaba, iyi gelişmeyen bir kapsülü var gibi görünüyor. Alttaki videoda ki işlemi uygulayanız.

Bu arada kuşum sallabas denilen şeyden oldu ölecek galiba demiştim
Ense kısmından tüy yoldu küçük bı kesik attik
İnsanlara verilen d vitamininden
B vitamini
Ve avisol Multi vitamin verdim bı kaç gun

Sallabas düzeldi tüy sıkıntısı hala devam ne yapacağımı bilmiyorum fikirlrnze talibim☺️

İki kanattan da ayni sayida çekimler yapılmalı. Örneğin soldan 3 sağdan 3.cekildiyse o gün başka tüy cekilmemeli