iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Muhabbet kuşu kızıştırmak

Rüzgarlale

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
14
Tepki puanı
8
Yaş
24
Konum
İstanbul
Merhabalar herkese iyi günler dilerim.Evimde hobi olarak bir çift muhabbet kuşu besliyorum.Dişi ve erkek kuşum şu an için tüydeler ve yuvaya gün içersinde hayli girip çıkıyorlar ayrıca yuva içerisine tüylerini de bırakmış durumdalar.Dişi kuşumun popo tüyleri azalmış ve belirginleşmiş gözüküyor.Bunun dışında dışkısı da büyük geliyor.Tüydeyken kuşum yumurtlar mı ve bu sürelerde napmam gerekir ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ?Şimdiden çok teşekkür ederim ☺️
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,757
Çözümler
33
Tepki puanı
10,401
Yaş
29
Konum
Ankara
Merhaba hoş geldiniz. Tüydeyken kuşlar yumurtlar evet. Bu süreçte B ve D vitamini kullanımına özen göstermek gerekiyor. Bu nedenle iyi bir multi vitamin ve aminoasit desteği alıp kullanmanızı öneririm. Birde yuvada ki tüylere müdahale etmeyiniz. Onları kuşunuz bilinçli olarak döküyor ve yararlanıyor. Popo tüylerinin seyrelmesi ve dışkı büyümeside yumurtanın kapıda olduğunun göstergelerinden. Umarım tez zamanda sağlıklı yavrular alırsınız :giggle:
 

Rüzgarlale

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
14
Tepki puanı
8
Yaş
24
Konum
İstanbul
Umarım uzun zamandır bekliyorum,inşallah nasip olacak☺️Bu dönemde mamayı hangi aralıkla vermeliyim sizce ? Ben kuşları böyle görünce her gün vermek istiyorum da
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,757
Çözümler
33
Tepki puanı
10,401
Yaş
29
Konum
Ankara
Yumurta sürecinde mama sık verilmemelidir çünkü kızgınlaştıklarından dolayı devamlı erkek çiftleşmek istiyor ve dişiyi rahatsız ediyor. Haftada 1 kez verilmesi yeterli olur yumurtalar çıkana kadar. Yumurtalar çıktığında 2 günde bir verilebilir. Fazlaca verildiğinde mama ve vitaminler + bazı tohumlar (yulaf gibi) kuşları tüye sokuyor.
 
Üst Alt