Muhabbet kuşu kusma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşumun sabah bir şeyi yoktu kafesi temizledik yemini suyunu değiştirdik az önce kusmaya başladı yemini salyalı kusuyor ve biraz ishal gibi halsiz duruyor tünekte elma verdim az önce bu sitede okuduğuma göre iyi geliyormuş ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba elma tek başına yeterli değil. Kusma durumu salyasız ve kabarık olmadığı durumlarda normal karşılarken, kabarık ve ishal durumlarında sağlık sorunu belirtisidir. Veterinere hekime danışıp ilaç almanız gerekiyor. Vitamin ve probiyotik takviyesi kısa süreli iyi gelmiş gibi görünebilir tedavi için ama ilaç kullanmak lazım. Onuda veterinerden temin edebilirsiniz.

Oyla 0

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Merhaba elma tek başına yeterli değil. Kusma durumu salyasız ve kabarık olmadığı durumlarda normal karşılarken, kabarık ve ishal durumlarında sağlık sorunu belirtisidir. Veterinere hekime danışıp ilaç almanız gerekiyor. Vitamin ve probiyotik takviyesi kısa süreli iyi gelmiş gibi görünebilir tedavi için ama ilaç kullanmak lazım. Onuda veterinerden temin edebilirsiniz.
Haşlayıp patates verdim elimde neo terramycin var o ishale iyi gelir mi?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yanii kullanılabilir ama gözlem yapın derim. Yem yediğinden emin olun kuşunuzun.

Bu ilaç enfeksiyöz enteritis, tavuk kolerası, kanatlı tifosu ve omfalitis gibi bakteriyel hastalıkların sağaltımında kullanılıyor. Bunun yerine zirai ilaç satan yerlerden ya da veterinerden Sulphamazethine almanızı öneririm. Ecza dolabında olması gereken bir durum ayrıca.

Oyla 0

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Yanii kullanılabilir ama gözlem yapın derim. Yem yediğinden emin olun kuşunuzun.

Bu ilaç enfeksiyöz enteritis, tavuk kolerası, kanatlı tifosu ve omfalitis gibi bakteriyel hastalıkların sağaltımında kullanılıyor. Bunun yerine zirai ilaç satan yerlerden ya da veterinerden Sulphamazethine almanızı öneririm. Ecza dolabında olması gereken bir durum ayrıca.
Teşekkürler kusması patatesten sonra durdu yemini de her zamanki gibi yiyor su da içiyor yani iştahsızlık gibi bir durum yok şu anlık

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dediğim gibi bu durumlar geçici çözümlerdir. Eğer sık ishal kabarma vb durum gözlemleniyorsa mutlaka ilaç kullanmak gerekiyor ki o bakteri dizginlensin. Diğer türlü patates vb gibi durumlar kısa süreli çözümlerdir.

Umarım tekrar etmez. Sevindim toparlamasına

Oyla 0

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Dediğim gibi bu durumlar geçici çözümlerdir. Eğer sık ishal kabarma vb durum gözlemleniyorsa mutlaka ilaç kullanmak gerekiyor ki o bakteri dizginlensin. Diğer türlü patates vb gibi durumlar kısa süreli çözümlerdir.

Umarım tekrar etmez. Sevindim toparlamasına
maalesef bu sabah kaybettik

Oyla 0

Nil Su

iyikus.com Üyesi
Sadece ishalden ölmedi solunum problemi de vardı ilaç tedavisine rağmen düzelememişti eşini de petshopa verdik yalnız kalmasın diye

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Forum yöneticileri geldiginde mutlaka göreceklerdir ve isteiğiniz doğrultusunda silebilirler.
fakat sebebini sorabilirmiyim mahsuru yoksa

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, üzüldüm kaybınız için. Ciddi belirtileri vardı ne yazık ki. Bazen elinizden bir şey gelmiyor :(
Konunuzu isteğiniz üzerine kilitliyorum yalnız üyelik silme durumu söz konusu değil. Herhangi bir bilgilendirme vb. mail alma durumunuz söz konusu olmayacağından üyeliğinizin aktif kalmasında bir sakınca olmuyor.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...